Arhiva Kolumni

Slovanu ipak bodovi u Bratislavi...

20.01.16

Domaćini su u posljednjoj minuti uzeli minimalnu pobjedu (3:2) u Bratislavi...

Drama u samoj završnici četvrtog susreta Slovana i Medveščaka donijela je još jednu tijesnu pobjedu koja je mogla otići na bilo koju stranu. Pogotkom u posljednjoj minuti domaćini Slovnaft arene uzeli su tri boda i ostali na osmom mjestu Zapada, s pet bodova ispred Meveščaka.

„Čestitke Slovanu na pobjedi. Bila je ovo prava utakmica s osjećajem doigravanja i važna za obje momčadi. Bili smo spremni igrati i boriti se. Na ledu je bilo jako malo slobodnog prostora i obrane su na obje strane odradile odličan posao. Na kraju, sve se svelo na pogreške, koji je bilo mnogo na obje strane. Slovan ih je znao iskoristiti, dok mi svoje prilike nismo. Bilo bi lijepo da smo susret mogli odvesti barem u produžetak. Razočarani smo što nismo došli do bodova. Ali mi ne odustajemo i borit ćemo se do kraja“, rekao je nakon susreta glavni trener Medveščaka Gordie Dwyer.

Prava muška igra od samoga početka, no jednako tako igra u kojoj niti jedna momčad nije uspjela uspostaviti dominaciju na ledu, gledala se na ledu Slovnaft arene od samoga početka. U brzoj igri punoj grešaka na obje strane, prilike su bile jednako brojne (trećina je završena s 10:11 udaraca prema vratima). Nakon što Medvjedi nisu iskoristili 1:52 minute igre 4-na-3, tim za igru s igračem više iskoristio je svoju priliku i 4 sekunde prije povratka kažnjenog Stefana Giliatija na led doveo domaćina u početno vodstvo.

No, tri pol minute kasnije u predivno izvedenoj akciji na dodavanje Patricka Bjorkstranda, Gilbert Brule u gužvi pred golom gura pak u mrežu Barryja Brusta za izjednačenje s kojim se odlazi na prvi odmor, odnosno koje će stajati na semaforu do samoga početka posljednje trećine.

Niz isključenja za Medvjede obilježio je drugih 20 minuta, a za stranu Slovana tu su bile majstorske obrane Dannyja Taylora koji je svoju momčad u potpunosti držao u igri i spašavao kada je bilo najvažnije, kao kada je na trećem uzastopnom isključenju loše tempirana izmjena Medvjeda ostavila prazan led timu Slovana.

U posljednju trećinu krenulo se s Gašperom Krošeljom na vratima Medveščaka i pogotkom u sedmoj sekundi koji je preokrenuo susret u korist Medvešaka. Za razliku od prethodna dva susreta u kojima je Radek Smolenak asistirao Tomašu Mertlu, uloge su se ovoga puta zamijenile, i pak je iz podbacivanja preko Mertla završio na palici Smolenaka koji ga posprema iza leđa Brusta.

Minutu kasnije Vladimir Mihalik nasrće na Smolenaka, na predio glave i zarađuje isključenje do kraja susreta i daje Medvjedima pet minuta igre s igračem više. No, nakon neuspjele prilike Medveščaka, Slovan dobiva zalet i devet minuta prije kraja izjednačuje susret. U pravoj dramatičnoj završnici, u posljednjoj minuti utakmice, preko Vaclava Nedorosta Slovan upisuje nova tri boda.

„Nekoliko loših poteza, neiskorištene prilike su nas koštale. Teško je izgubiti utakmicu na ovaj način. Jednako tako, teško je igrati nakon što najbolji igrač izađe iz igre, što je Taylor večeras bio. No, unatoč svemu, naš pristup ostaje isti. Ništa nije gotovo i idemo utakmicu po utakmicu. Mi se možemo brinuti samo sami za sebe i svoju igru. Dat ćemo najbolje što imamo“, rekao je Colby Genoway.

Medvjedi su u Slovnaft areni imali podršku svojih navijača, a vidno utučen kapetan Mike Glumaczahvalio je i poručio: „U ime cijele momčadi želim zahvaliti svim našim vjernim navijačima koji su ponovno putovali i došli nas bodriti u Bratislavu u ovoj važnoj utakmici. Žao mi je što bar njih nismo uspjeli usrećiti, ali mi ne odustajemo.“

Kraća pauza unutar koje će se u subotu, 23. siječnja, održati KHL All-Star utakmica na kojoj će sudjelovati Milan Jurčina, potrajat će za Medvjede do petka, 29. siječnja. U Novosibirsku ih tada od 14:30 sati ugošćuje Sibir na prvoj od četiri postaje niza na krajnjem Istoku.

HK SLOVAN BRATISLAVA – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 3:2 (1:1;0:0;2:1)