Arhiva Kolumni

Bez bodova u Sibiru – 6 golova u minusu usred Sibra

29.01.16

Na prvoj od četiri utakmice na Istoku Medvjedi su protiv Sibira doživjeli visoki poraz od 6:0

Medvjedi su započeli svoju posljednju turneju na Istoku susretom protiv Sibira u Novosibirsku. U utakmici čija dinamika se mijenjala i u konačnici otišla u potpunosti na stranu domaćini, Medveščak nije ostvario željeni početak i s petim ovosezonskim zaključavanjem mreže za Aleksandra Salaka, doživio visoki poraz.

„Prije svega čestitam Sibiru na pobjedi i osvojena tri boda. Bila je ovo utakmica koja se brzo mijenjala. Na kraju svega, Sibir je jako dobra momčad i uz podršku navijača njihovi su napadači znali realizirati svoje prilike“, započeo je konferenciju za medije trener MedveščakaGordie Dwyer.

Sama prva trećina pokazala je najbolju i najkonstantniju igru Medvjeda, iako je i ona, kao i dvije nakon nje, započela ranim pogotkom za Sibir. Mnoštvo udaraca na vrata i vrijeme uglavnom prevedeno u zoni Sibira do prvoga odmora nije rezultiralo izjednačenjem. „Ovo je velika utakmica za obje momčadi i bit će pravi izazov u preostalih 40 minuta. Dobro smo odigrali ovu trećinu i samo moramo nastaviti pucati na vrata“, rekao je nakon prvih 20 minuta Radek Smolenak.

„Bili smo spremni od početka i dobro smo ušli u utakmicu, unatoč ranom pogotku. Smatram da smo u prvoj polovici bili bolja momčad i imali inicijativu na ledu. Stvarali smo prilike i u nekoliko navrata imali gotovo čiste situacije koje nismo uspjeli iskoristiti“, složio se sa Smolenakom u svojoj analizi glavni trener Medvjeda.

No, nakon ponovnog početnog šoka u drugoj, igru uglavnom karakteriziraju prekidi kojih je trećina bila prepuna. Isključenje na isključenje uz čvrstu i ponekad grubu igru na granici dopuštenog s mnoštvom naguravanja u prekidima, rezultiralo je uvođenjem Gašpera Krošelja umjesto Dannyja Tayloranakon što je u 39. minuti Georgij Mišarin postigao treći pogodak za Sibir. 38 sekundi kasnije domaćini odlaze na plus 4.

„Od sredine pa nadalje utakmica je bila čvrsta i borbena s jako puno igre na tijelo. Mi smo se našli u nezavidnoj situaciji i loviti rezultat u takvoj utakmici je izrazito teško. Promijenili smo vratara ne bi li dobili iskru, no niti to nije uspjelo i u posljednjoj trećini smo primili dva brza gola“, prokomentirao je susret do kraja trener Dwyer.

U posljednjih 20 minuta Medvjedi su ušli bolje i discipliniranije, no dva pogotka s razmakom od 1:18 minute donijela su Sibiru razliku od šest i smirila igru. Ovo je četvrti poraz ove sezone u kojem se Medvjedi nisu upisali na listu strijelaca.

Svoj idući susret Medvjedi igraju u nedjelju, 31. siječnja u Novokuznjecku s početkom u 11:00 sati po našem vremenu. U Metallurg Palači sporta dočekuje ih posljednja momčad Istoka, Metallurg Novokuznjeck, a susret možete pratiti na kanalu Sport Klub 2.

HK SIBIR NOVOSIBIRSK - KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 6:0 (1:0;3:0;2:0)