Arhiva Kolumni

Poraz na samome kraju... 4:2 za Lokomotivu

17.02.16

Susret Lokomotiva i Medveščaka, u debiju Jankovića završio je 4:2

Nakon isteka vremena svi su se složili oko jedne stvari: konačan rezultat nikako nije odrazio pravo stanje na ledu kroz 60 minuta prave borbe između druge momčadi lige i zagrebačkih Medvjeda.

„Večeras su obje momčadi zaslužile odnijeti pobjedu, nažalost, mi smo se našli na krivoj strani. Svaka čast mojim dečkima, ponosan sam na njih“, rekao je nakon susreta glavni trener Medveščaka Gordie Dwyer.

Utakmica u Areni 2000 Lokomotiv ostat će u posebnom sjećanju Tomu Zanoškom koji je upisao svoj 100. nastup u međunarodnim prvenstvima u dresu Medvjeda te Ivanu Jankoviću koji je debitirao u KHL-u.

„Prva KHL utakmica i bilo je... wow. Onako kako sam mislio da će biti i baš mi je drago da sam to doživio. Prije par dana sam saznao da ću igrati protiv njih. Dao sam sve od sebe, koliko samo mogao. Trener mi je dao priliku i dobro je prošlo. Za mene, jel“, izjavio je Janković nakon susreta u kojem je proveo 3:39 minute na ledu te se nadovezao na samu utakmicu:„Kao momčad, utakmicu smo mogli dobiti. Nisu nas podcijenili, to se vidjelo od samoga starta i borili smo se. Trebalo je bolje završiti za nas, ali to je sport.“

U početnom ispitivanju snaga Medvjedi su solidno parirali domaćinu te došli do prvog vodstva u utakmici. Alexandre Bolduc prošao je kroz dvojicu te iz lijevog kruga opalio ravno u vrata Vitalija Kolesnika. Zbog isključenja koji je ubrzo zaradio strijelac prvoga pogotka, Loko preuzima inicijativu na ledu, no do izjednačenja dolaze 4:10 minute prije kraja prve trećine. U gužvi pred vratimaGašpera Krošelja najbolje se snašao Jiri Novotny koji gura pak u mrežu. Kada je već izgledao da će se 1:1 na semaforu otići na prvi odmor, Stanislav Čistov jakim udarcem iz desnog kruga posprema i drugi pak iza leđa Krošelja.

U prvih deset minuta druge trećine utakmica je pokazala da fizičkog aspekta do kraja neće izostati, a emocije koje su kulminirale nakon pogotka u praznu mrežu 17 sekundi prije kraja susreta, su se počele pokazivati. Shaone Morrisonn zaradio je isključenje te je od 27. minute Medveščak igrao sa četiri braniča.

U posljednju trećinu Medvjedi ulaze čvršće, a da sama završnica bude zanimljiva pobrinuo se kapetan Mike Glumac koji je za svoj deseti bod sezone izjednačio rezultat odličnim jakim udarcem između dva kruga. U izmjenama napada prolazile su posljednje minute susreta, a pobjedu domaćinu donio je Denis Mosaljov, ponovno iz gužve pred vratima. Nakon što je Krošelj povučen na klupu za klizača više s manje od dvije minute do kraja, Jegor Averin ukrao je pak i pogodio praznu mrežu za konačnih 4:2.

„Čestitam Lokomotivu na pobjedi. Jako sam zadovoljan pristupom i izvedbom moje momčadi. Sviđa mi se kako smo se borili, pogotovo kada se uzmu u obzir sve promjene unutar sastava“, zaključio je trener Dwyer.

Posljednji nastup u KHL sezoni 2015./2016. Medvjedi će imati za dva dana, u četvrtak, 18. veljače u 17:30 sati po našem vremenu u Sočiju. Prijenos utakmice s istoimenim klubom će biti moguće pratiti na programu kanala Sport Kluba 3.

HK LOKOMOTIV JAROSLAVLJ – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 4:2 (2:1;0:0;2:1)

ISKLJUČENJA: 12 min - 38 min

HK LOKOMOTIV JAROSLAVLJ: Kolesnik, Murigin, Koledov, Grigorjev, Hersley, Novotny, Konkov, Kronwall, Averin, Pašnin, Sigarjov, Apalkov, Čistov, Mosaljov, Kraskovskij, Kapustin, Gorohov, Malcev, Rafikov, Romancev, Loktionov, Kartajev

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB: Krošelj, Miličić, Deutsch, Parlett, Zanoški, Giliati, Glumac, Brule, Hedberg, Jämtin, Bolduc, Janković, Bjorkstrand, Gysbers, Smolenak, Perkovich, Morrisonn, Saarinen, Katic, Arkalov

Mäntylä završava sezonu u Finskoj

Branič Medveščaka, Tuukka Mäntylä će završiti sezonu u Finskoj, dok ga iduće, shodno ugovoru, očekuju u Medveščaku.

„Tuukka je odlučio svoju sezonu produžiti u Finskoj te mu zahvaljujemo na odličnoj igri za naš Klub. Pokazao se kao odličan igrač, izvrsnog karaktera, koji igri pristupa na odgovarajuć način. S Tukkom imamo mogućnost nastavka suradnje u idućoj sezoni i namjera nam je, ukoliko je igrač potvrdi, nastaviti suradnju i radovao bi nas njegov povratak u Zagreb“, izjavio je objavljujući transfer sportski direktor Medveščaka, Aaron Fox.

Mäntylä se priključio momčadi Medveščaka prošloga ljeta i kroz 48 utakmica KHL-a postigao osam pogodaka i upisao deset asistencija.

KHL MEDVEŠČAK mu zahvaljuje na svom sportskom angažmanu u Klubu te mu želi sreću u nastavku sezone.