Velika pobjeda za savršeni niz predsezone

21.08.15

U svojoj zadnjoj, šestoj pripremnoj utakmici pred novu KHL sezonu, hokejaši Medveščaka Zagreb ugostili su u sklopu Memorijala „Ferdo Spajić“ momčad EC VSV iz Villacha.

S odlične zadnje dvije trećine upisali su šestu pobjedu u predsezoni i ostvarili savršeni niz – 9:0

Briljantna izvedba kompletne momčadi u zadnjih 40 minuta utakmice svjedoči o ozbiljnom pristupu i natjecateljskoj razini koju su hokejaši zagrebačkog Medveščaka dosegli kroz šest predsezonskih susreta. U generalnoj probi za početak nove KHL sezone, uvjerljivo su svladali momčad EC VSV-a iz Villacha zadržavši natjecateljski karakter do samoga kraja unatoč već postojećem visokom rezultatu.

Sve četiri linije dale su svoj doprinos pobjedi, a pravi kaos u redovima VSV-a stvarali su Radek Smolenak, Tomaš Mertl i Marek Kvapil koji su sudjelovali u čak pet pogodaka. „Ne želim ništa suditi po današnjoj utakmici jer smo dali puno golova i imali puno prilika kao momčad. Naša linija je bila produktivna kroz cijelu sezonu, no još imamo puno prostora za napredak“, hladne glave analizirao je dvostruki strijelac Smolenak.

Očekivana početna čvrstina momčadi iz Villacha, potpomognuta stalnim isključenjima domaće momčadi (čak pet) učinila je prvu trećinu gotovo izjednačenom. Jedan bljesak bio je dovoljan Medvjedima da pređu u vodstvo koje više neće ispustiti, no unatoč dizanju tempa i ozbiljnijeg pristupa, do kraja trećine više niti jedan udarac nije pronašao mrežu.

Prvi strijelac u redovima Medveščaka bio je Jesse Saarinen koji je nakon par velikih prilika koje je napravila njegova linija, napokon pronašao mrežu. Gilbert Brule dodao je Stefanu Giliatiju koji s ruba trećine puca prema vratima i u gužvi pronalazi Saarinena koji skreće pak nebranjivo za Jean-Philippea Lamoureuxa.

Od samoga početka druge trećine kreće posve nova priča. Brzina više pokazala se nedostižna za mladu gostujuću momčad kojoj su falila dva ključna veterana, jedna u obrani i drugi u napadu. Opsada na vrata Villacha, koja neće stati do kraja samog susreta, rezultira s dva gola unutar minute na samome startu trećine. Najprije Smolenak, a onda Colby Genoway pronalaze mrežu u trećini koja će dovesti Medvjede na pet pogodaka razlike. Igra se seli uglavnom u zonu Villacha, a Saarinen svojim drugim golom i Marek Kvapil zaključuju izvrsnih dvadeset minuta.

U tonu u kojem je druga završila, treća je započela. I dok su se gledatelji još smještali po tribinama, Smolenak postiže svoj drugi gol, a dvije minute kasnije asistira Geoffreyju Kinradeu na sedmom golu Medvjeda za svoju treću asistenciju utakmice.

S više nego sigurnom razlikom, igra momčadi Gordija Dwyera ne posustaje, već borbom za svaki centimetar leda i svaki pak kao da pobjednik još uvijek nije odlučen, odrađuje s izvrsnim ocjenama cilj zadan za zadnju predsezonsku utakmicu. „Sretni smo s rezultatom. Imali smo dobru predsezonu, momčad je stvorila natjecateljski karakter i nastavlja se poboljšavati. Naravno, u KHL-u očekujemo da će se razina igre i vještine podići. No, izgrađujemo karakter momčadi, kako na van, tako i među sobom, i znamo da ćemo morati podići svoju razinu. Kako za prvu utakmicu, tako i za početnu seriju, čeka nas težak natjecateljski tjedan i moramo biti spremni svake večeri dati svoj maksimum“, osvrnuo se na završenu predsezonu i prokomentirao početak regularnog dijela sezone KHL-a glavni trener Medveščaka.

Ilja Arkalov upisuje se u strijelce deset minuta prije kraja susreta, a konačni rezultat, iz kaznenog udarca postiže Brule nešto malo više od četiri minute prije kraja.

Na ledu se našao i novi Medvjed na probi. S brojem 96 na leđima, visoki branič s talijanskom putovnicom, Thomas Larkin upisao je prve minute u zagrebačkom dresu.

Medvjedi otvaraju svoju treću KHL sezonu u srijedu, 26.08.2015. utakmicom protiv Amura iz Habrovska u Ledenoj dvorani Doma sportova s početkom u 19:15 sati.