S bodom u novu sezonu, Medvjedi – Amur 2:3

26.08.15

KHL Medveščak otvorio je svoju treću sezonu natjecanja u Kontinentalnoj hokejskoj ligi tijesnim porazom u susretu s Amurom iz Habarovska. Nakon ispucavanja kaznenih udaraca Tigrovi su uzeli drugi bod

Spektakularnim otvorenjem nove sezone uz svjetlosne efekte hokejaši zagrebačkog Medveščaka započeli su svoj dugi put borbe za bodove i traženje pravca do što uspješnije KHL sezone. Sudeći po prvom susretu, put će očekivano biti težak, pun prepreka koje zahtjevaju trenutnu prilagodbu, no timskim radom i vjerom u sustav bodovi neće izostajati.

Ne kaže se bez razloga “kamen po kamen – palača”.

“Mislim da smo izašli dobro, spremni natjecati se i boriti se. Prvih deset minuta je bilo izvrsno, imali smo par velikih prilika i možda bi utakmica otišla u drugom smjeru da smo nešto od toga uspjeli realizirati. No, uzeli smo vodstvo u drugoj trećini. Očito smo igrali protiv dobre momčadi koja je iskoristila svojih par prilika i nakon toga se igrala jako tijesna utakmica. Odluka u shootoutu je uvijek takva da obje momčadi zaslužuju pobjedu. Sretni smo s bodom”, napravio je kratki resume susreta trener domaćina Gordie Dwyer.

Samo otvaranje utakmice bilo je kakvo se poželjeti može. Brzina, želja, čvrstoća i doprinos sve četiri linije zasjenio je jedino manjak realizacije, točnije preciznost koja je u konačnici ostavila obje mreže praznima. Rijetki su bili trenuci u prvih deset minuta da je momčad Amura uspjela izaći iz svoje trećine. Početna navala Medveščka je, međutim, splasnula prema kraju trećine, iako je to stanje na ledu dovelo u tek blagu prednost Medvjeda.

Druga započinje slično kao i prva, no puno učinkovitije. I to po obje momčadi. Povratnik u redove Medveščaka, Tom Zanoški posprema prvi pak u sezoni u mrežu u trećoj minuti nastavka, a na listi strijelaca mu se priključuje Tomaš Mertl sa svega 39 sekundi razmaka.

Manje od deset minuta trebalo je momčadi Sergeja Šelepova da krene u stizanje najopasnijeg vodstva u hokeju. U gotovo školskoj akciji Vjačaslav Ušenin odvlači pažnju vođenjem paka iza gola, prosljeđuje nazad za imenjaka Litovčenka koji lakoćom pogađa kroz gotovo prazan kut mreže.

Četiri minute kasnije kapetan Dmitrij Tarasov i Tom Wandell donose izjednačenje koje će se zadržati sve do ispucavanja udaraca.

“Očito je razočaravajuće završiti sa samo jednim bodom, no mislim da smo dali sve od sebe. Igrali smo sa samo pet braniča i oni su ponijeli veliki dio tereta. Imali smo svoje prilike, no treba čestitati Amuru. Igrali su jednako čvrsto”, riječi su Mikea Glumca, novog kapetana Medveščaka nakon prve ovosezonske utakmice.

Najboljim igračem utakmice u izboru navijača s tribina u novoj HOKejaš utakmice igri proglašen je strijelac prvog gola Medvjeda, Tom Zanoški.

Svoju iduću, drugu po redu utakmicu u nizu od prvih pet domaćih Medveščak igra u petak, 28.08.2015. s Atlantom iz Vladivostoka s početkom u 19:30 sati u Ledenoj dvorani Doma sportova.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB – HK AMUR HABAROVSK 2:3 SO(0:0;2:2;0:0;0:0;0:2)