Slovan uzeo pobjedu, Medvjedi i dalje u vrhu...

06.09.15

Medvjedi su odigrali svoju prvu gostujuću utakmicu sezone. Tijesan susret u Bratislavi bio je obilježen prekršajima i igrom specijalnih momčadi

Izlazeći sa sinoćnjeg treninga hokejaši Medveščaka jednoglasno su ustvrdili da ih čeka tijesan i težak susret posebnog naboja na njihovom prvom ovosezonskom gostovanju. Prognoza se pokazala i više nego točnom nakon 60 odigranih minuta u Slovnaft areni.

Čvrst susret isprekidan prekršajima obilježile su specijalne momčadi, a odlučila divlja završnica u kojoj je Slovan sa 42 sekunde do isteka vremena upisao svoju drugu ovosezonsku pobjedu za kraj prvog domaćeg niza utakmica nakon što je kroz gotovo 40 minuta igre pokušavao uhvatiti minimalni zaostatak.

2:2 pisalo je na semaforu i odbrojavala se zadnja minuta kada je Lukaš Kašpar uzeo pak od Ladislava Nagya i potegnuo kontru preko desne strane leda. Sjurio se prema Gašperu Krošelju i pucao s donjeg ruba kruga za podbacivanje. Krošelj udarac uspijeva zaustaviti, no pak mu bježi, ravno iza leđa Simona Gysbersa i dolazi na palicu Mareka Viedenskya koji ne propušta iskoristiti poklon za potpuni preokret. Medvjedi iz Bratislave odlaze bez bodova i s prvim porazom u regularnom dijelu susreta ove sezone, no rezultatski i dalje ostaju u samom vrhu Zapada.

„Znali smo da će ovaj prvi gostujući test biti težak i tijesan jer Slovan ima kvalitetnu momčad s jako dobrim vratarima. Sviđa mi se razina i kvaliteta igre koju je moja momčad pokazala. Na kraju se radilo o teško izborenoj utakmici u kojoj su obje momčadi imale svoje prilike, a Slovan odnio pobjedu“,  zaključio je glavni trener Medveščaka Gordie Dwyer te dodao:“Zadovoljan sam startom koji imamo u sezoni, no naravno mjesta za napredak još ima.“

Toliko spominjano rivalstvo i posebni naboji bili su očiti od samoga starta, a broj dodijeljenih kaznenih minuta, uz po jedno isključenje s utakmice sa svake strane, rezultiralo je povećanim korištenjem specijalnih momčadi čija igra je obilježila utakmicu.

Medveščak je došao u početno vodstvo koje će držati do zadnjih deset minuta susreta pogotkomMareka Kvapila sredinom prve trećine u igri s igračem više. Od plave, do Barryja Brusta, koji je upisao svoj prvi start u novom klubu, prošao je sasvim sam po lijevoj strani.

Slovan je s dva brza gola unutar 27 sekundi preokrenuo rezultat, a Medvjedi su odgovorili pet minuta kasnije pogotkom Tomaša Mertla.

„Razočaravajuće je izgubiti na ovaj način pri samom kraju susreta nakon što se cijela momčad borila. Primili smo gol s igračem manje, oni su brzo poveli i na kraju smo se našli na krivoj strani lude završnice. No, moramo učiti na svojim greškama i okrenuti se idućoj utakmici u Moskvi“, rekao je Medveščakov branič Shaone Morrisonn.

Medvjedi niz gostovanja nastavljaju u Moskvi u utorak, 08. rujna s početkom u 18:30 sati po našem vremenu susretom s Dinamom.

HC SLOVAN BRATISLAVA – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 3:2 (0:1; 0:0; 3:1)