Bod za borbenost

15.09.15

Medveščak je u sklopu drugog domćeg niza utakmica KHL-a ugostio Slovan iz Bratislave i u samoj završnici osigurao bod

Čvrsta, tijesna i fizički zahtjevna utakmica odigrana je kao prvi uzvrat sezone u Ledenoj dvorani Doma sportova. Medveščak je ugostio Slovan iz Bratislave i u zadnjoj minuti susreta postigao pogodak koji mu je osigurao bod. Gosti su pak u produžetku odnijeli dva i upisali četvrtu pobjedu u nizu.

"Bila je ovo jako čvrsta i taktički dobra utakmica. Nismo bili dovoljno psihički spremni i koncentrirani. Slovanovi napadači su to osjetili i iskoristili svoje prilike. Na trenutke su bili su brži na ledu, imali su točna dodavanja, dobro su vodili pak, nisu radili greške koje bi nama dale priliku za gol. Cijelu utakmicu smo lovili rezultat i to nas je izmorilo", prokomentirao je tijek susreta glavni trener domaćina Gordie Dwyer.

Dinamična trećina s velikim prilikama na obje strane ponudila je izvrstan hokej. Brzina u napadu i čvrstina obrana testirane su sa svih strana, a vratari, Gašper Krošelj i Barry Brust sjajnim potezima očuvali su nakon šeste minute mreže praznima.

Dva gola unutar dvije i pol minute gostiju, od kojih je drugi postignut u igri s igračem manje te brzi odgovor nakon pozvanog timeouta Medveščaka stali su unutar prvih šest minuta igre.

“Krošelj je zaslužio ostati na vratima nakon pogodaka. On radi jako puno, stalno se zalaže i mislim da je u momentima bio fenomenalan. To je bila poruka momčadi, skupite se, smirite i odigrajte najbolje što znate, rekao je trener.

Colby Genoway prepolovio je Slovanovo vodstvo i postavio temelje za veliku borbu do 60. minute u kojoj će Medvjedi napokon izjednačiti utakmicu.

Gotovo neusporedivno bolji start Medvjeda u drugu trećinu donosi nekoliko velikih šansi, no Brust ostaje pri jednom primljenom pogotku. Bitka se uglavnom vodi na sredini leda, broj kvalitetnih prilika se u odnosu na prvu trećinu smanjuje, no zato črvstoća u igri raste.

“Mislim da u drugoj trećini nismo odigrali najbolje. Medveščak je izašao puno spremniji i stisnuo nas, no uspjeli smo se održati i vratili se boljoj igri u zadnjoj trećini”, analizirao je glavni trener gostiju Miloš Riha.

Posljednja trećina nudi taktičko nadmudrivanje koje nije toleriralo pogreške, a na kraju, u zadnjoj minuti se upravo jedna takva događa gostujućem vrataru. Ledenoj poznat po svojim čestim izlascima s vrata, Brust je vraćajući pak prema svom braniču, dodao ravno na palicu Mareka Kvapila koji takav poklon ne propušta, a prazna vrata ne promašuje.

U drugoj minuti produžetka Tomaš Starosta najbolje koristi gužvu pred vratima Medveščaka te za svoj prvi gol sezone šalje pak visoko u nebranjeni dio mreže.

"Mislim da nismo radili neke velike greške večeras, imali smo dobre prilike koje smo mogli i bolje iskoristili. Slovan je danas jako dobro igrao, realizirali su sve što smo im dali. Mi smo imali trenutke nepažnje u obrani i to nas je koštalo. Dogodilo se što se dogodilo, no idemo dalje jer svaka utakmica je bitna", za kraj je zaključio Stefano Giliati.

Večeras je po prvi puta i službeno Milan Jurčina isklizao na led u dresu Medveščaka i upisao 13 minuta igre.

Izborom navijača u Ledenoj dvorani, HOKejašem utakmice proglašen je vratar Krošelj koji je skupio 20 obrana.

Medveščak nastavlja drugi niz domaćih utakmica u četvrtak 17. rujna kada u goste stiže povratnik u Ligu, Spartak iz Moskve. Susret započinje u 19:30 u Ledenoj dvoarni Doma sportova, a ulaznice se mogu kupiti na svim prodajnim mjestima Ticketshopa te preko internetske prodaje nawww.ticketshop.hr. Kao i uvijek, ulaznice će biti moguće kupiti i na blagajni Doma sportova na dan susreta od 18:00 sati.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB - HC SLOVAN BRATISLAVA 2:3 OT (1:2;0:0;1:0;0:1)