'Gruba borba' za bodove u Brlogu...

17.09.15

Medveščak je u drugoj utakmici druge domaće serije KHL-a ugostio Spartak iz Moskve. Bodovi su otišli iz Ledene

Opravdavši puno značenje svog imena Spartak se nakon prve trećine u kojoj su dominirali domaćini, borbom i upornošću, ne samo vratio, već posve preuzeo utakmicu i na kraju slavio veliku pobjedu.

"Svidio mi se početak utakmice, bili smo bolja momčad u prvoj trećini, imali smo dominaciju na ledu, kontrolirali smo igru, ali to se nekako do kraja utakmice izgubilo. Spartakov forecheck nam je zadavao nevolje u ostatku utakmice i nismo uspijevali pratiti tempo koji su nam nametnuli gosti.

To nas je na poslijetku izmorilo i počeli smo raditi kritične greške koje su gosti koristili i povećavali svoje vodstvo. Nismo dovoljno koristili svoje prilike, radili smo greške i bili slabi u obrani. Spartak je momčad s puno iskustva i momčad s dobrom tehnikom i došli su očajnički tražiti pobjedu što je presudilo susret", analizirao je poraz glavni trener Medvjeda,Gordie Dwyer.

Prva trećina puno je obećavala. Medveščak je najavljeno krenuo žestoko i pritisnuo goste u njihovu trećinu. Volja, brzina, kreativnost u stvaranju prilika, ako već ne i povećana preciznost, bili su uvjerljivo na strani domaćina. U trećoj minuti pao je prvi gol, Patrick Bjorkstrand našao se u pravo vrijeme sam pred vratima i pospremio udarac Colbyja Genowayja s desne strane ograde. U napadačkom tonu trećina se privodi kraju, no realizacija izostaje, a gosti koriste trenutak nepažnje. Tek što se Gilbert Brule vratio na led s klupe za kažnjenike, Artjom Voronin kroz noge Gašpera Krošelja pogađa mrežu za odlazak na prvi odmor s izjednačenim reuzltatom.

Bio je to ujedno i posljednji put da je semafor pokazivao jednak broj pogodaka na obje strane. Gosti zarađuju kazneni udarac nakon prvog podbacivanja paka druge trećine, a nakon pogotka Jevgenija Bodrova, kola za domaćine kreću nizbrdo.

Brzi treći gol, u preciznoj akciji dodavanja Vjačeslava Luščenka i Lukaša Radila donio je konačnu prevagu u naglom zaokretu tijeka susreta. Medvjedi nisu iskoristili igru s igračem više, pogreške su bile učestalije, a frustracija je iz minute u minutu rasla što je razliku činilo sve nedohvatljivijom.

Spartak je znao kazniti što mu se ponudilo, i momčad koja je imala problema s realizacijom do ovoga susreta, naglo je pronalazila put do mreže.

Zadnju trećinu Cal Heeter započinje među vratnicama Brloga, no niti to ne diže momčad, a niti spriječava daljnju razliku. Još dva gola do 60. minute upisali su gosti na svoj račun.

"Bio je ovo jako težak susret. Ne znam što da kažem, mislim da smo igrali jako dobro u prvoj trećini. Ali oni su se vratili zabili nekoliko golova, mi smo izgubili jako puno energije i nismo vise mogli kontrolirati igru. Moramo pronaći snagu i izdržljivost da izdržimo napade naših protivnika ubuduće. Svaki puta kada protivnik zabije jedan ili više brzih golova teško je ostati hladne glave i nastaviti igrati na visokom nivou. U početku smo pokazali da smo bolja momčad, ali hokej je brza i prevrtljiva igra koja se može okrenuti u minuti. Upravo to se nama danas dogodilo. To je sve dio hokeja, hokej je takva igra", rekao je na kraju Bjorkstrand.

Izborom navijača u Ledenoj dvorani HOKejašem utakmice proglašen je upravo on, strijelac jedinog pogotka za Medvjede.

"Hvala navijačima sto su ostali uz nas do kraja bez obzira na to koliko smo gubili, ostali smo im dužni. Nadamo se da ćemo u subotu igrati bolje, znamo da će atmosfera biti elektirčna, da će nas navijači podržati kao i danas", nada se glavni strateg Medvjeda.

Medveščak nastavlja drugi niz domaćih utakmica u subotu 19. rujna kada ugošćuje branitelje naslova SKA iz Sankt Petersburga. Susret započinje u 17:30 u Ledenoj dvorani Doma sportova, aulaznice se mogu kupiti na svim prodajnim mjestima Ticketshopa te preko internetske prodaje nawww.ticketshop.hr. Kao i uvijek, ulaznice će biti moguće kupiti i na blagajni Doma sportova koje se na dan susreta otvara u 16:00 sati.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB - HK SPARTAK MOSKVA 1:7 (1:1;0:3;0:3)