Trijumf izvrsnih Medvjeda nad Vitezovima

21.09.15

Vitjaz je stradao u uzvratnom susretu u Lednoj dvorani Doma sportova...

Medvjedi su pokazali da itekako mogu i da žele. U uzvratnom susretu, i posljednjem ovog regularnog dijela sezone KHL-a s momčadi Vitjaza iz Podolska odigrali su pravu borbenu i timsku utakmicu u kojoj su fizička igra i brzina bili ključni faktori. Kao osnovu igre uzeli su jako dobru subotnju izvedbu protiv SKA i zaokružili ju predanošću punih 60 minuta.

„Znali smo da moramo igrati u najboljem izdanju. Vratar Vitjaza je jedan od najboljih u ligi i znali smo da moramo biti izrazito aktivni i držati se svoje igre. Igrali smo kao momčad i u skladu sa svojim identitetom. Bili smo jaki na forechecku, imali posjed paka u napadačkoj zoni, bili koncentrirani svih 60 minuta i svi su dali doprinos. Znali smo da moramo stvoriti jako puno prilika i uputiti jako puno udaraca prema vratima da bi svladali tog vratara. Ponosan sam i sretan sa svojim dečkima“, analizirao je glavni trener Medveščaka Gordie Dwyer.

Izvrsna prva trećina u kojoj je za potpunu potvrdu dominacije Medveščaka na ledu falilo tek malo više preciznosti, ponekad pokoji milimetar ili djelić sekunde u kojoj je netko u naletu bio prekratak. Nebrojene prilike stvarane od prvog podbacivanja paka na utakmici nizale su se jedna za drugom, a jednu od najranijih iskoristio je Jesse Saarinen za svoj prvi pogodak u KHL-u.

„Ovo je velika pobjeda u čvrstoj i fizičkoj utakmici. U subotu smo dobro odigrali, a danas još bolje. To je put kojim moramo nastaviti. Nakon onog katastrofalnog poraza izlazili smo spremni boriti se i odigrati do posljednjeg trenutka. Vidjeli smo da možemo i da nam donosi uspjeh. Danas smo stvarali puno prilika, ali to dolazi iz brzine igre i onoga kako mi želimo igrati“, komentirao je Saarinen.

U drugoj trećini igra se zahuktavala duže nego u prvoj, a Vitezovi su stvorili nekoliko svojih šansi na koje je pravovremeno reagirao Danny Taylor koji je zaliječio ozljedu i vratio se na vrata Medvjeda.

„Bila je ovo odlična utakmica za njegov povratak, da ponovno osjeti igru. Dobro je odigrao i ugradio doprinos u pobjedu“, rekao je Dwyer o izvedbi svog vratara, ali i činjenici da su Medvjedi do kraja susreta upisali 44 udaraca na vrata Harrija Saterija naspram svega 18 upućenih prema Tayloru.

Iako su prve dvije minute zadnje trećine izgledale kao da je neka druga momčad Medvjeda isklizala na led, brzo su se vratili na staro. Vitezovi su došli do svog jedinog pogotka i izjednačili utakmicu na nešto manje od četiri minute. Geoff Kinrade posprema odbijanac svog udaraca pred samim vratima Saterija i dovodi domaćine u novo minimalno vodstvo koje više neće ispustiti.

Napad za napadom, u potpunoj predanosti sustavu, slijevale su se akcije prema trećini momčadi iz Podolska te deset minuta nakon drugog Medvjedi postižu i treći gol. Radek Smolenak po četvrti puta u zadnje dvije utakmice pronalazi mrežu, ovoga puta gotovo sa samog podbacivanja, s ruba desnog kruga.

U izboru navijača Ledene dvorane Doma sportova za HOKejaša utakmice proglašen je Kinrade kome je ovo bio treći pobjednički pogodak sezone.

Medvjedi odlaze na kratko gostovaje, najprije u Rigu 23.09., a potom u Moskvu gdje 25.09. igraju sa Spartakom. Idući niz domaćih utakmica započinje već u ponedjeljak 28. rujna u 19:30 sati kada u Ledenu dvoranu stiže Traktor iz Čeljabinska. Ulaznice i paketi ulaznica dostupni su od utorka, 22. rujna od podneva na  svim prodajnim mjestima Ticketshopa te preko internetske prodaje nawww.ticketshop.hr. Ulaznice će biti moguće kupiti i na blagajni Doma sportova na dan susreta 90 minuta prije početka utakmice.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB – HK VITJAZ PODOLSK 3:1 (1:0;0:0;2:1)