Upisana prva gostujuća pobjeda Medvjeda

23.09.15

Marek Kvapil ponovno je presudio Dinamu iz Rige, ovoga puta u njihovoj Areni, a Medvjedi su uzeli nova tri boda...

Drugi kratki niz gostovanja Medveščak je započeo na ledu Arene Riga susretom protiv Dinama. Kao i u Zagrebu, utakmica je bila čvrsta i teška te kao u Zagrebu dva pogotka u igri s igračem više donijela su Medvjedima pobjedu - drugu uzastopnu i prvu gostujuću koja ih je stavila na šesto mjesto ljestvice Zapada.

„Sretni smo s rezultatom i što smo našli način da dođemo do tri boda. Ponosan sam na način na koji su se moji dečki borili, bilo je teško. Specijalne momčadi su bile važan čimbenik u današnjoj utakmici. Naš powerplay je postigao dva velika pogotka iskoristivši priliku, a penalty kill je bio na visini. Danny Taylor nam je dao šanse da pobijedimo i imao nekoliko izvanrednih obrana. Bio je naš najbolji igrač, a kada vam je vratar najbolji igrač, obično odete kući s bodovima. Sretan sam s našom borbom, naravno ima stvari koje moramo izgladiti, no za prvu gostujuću pobjedu smo zadovoljni i idemo dalje“, proanalizirao je utakmicu glavni strateg Medveščaka Gordie Dwyer.

Susret je započeo u izjednačenom tempu, no ubrzo su domaćini krenuli u veliku ofenzivu i malo po malo stjecali sve veću prednost na ledu. Par minuta nakon odlične obrane Dannyja Taylora (28 obrana) nad Andrisom Džerinš koji je po izlasku s klupe za kažnjene uzeo pak i sam se sjurio prema vratima Medvjeda, Tom Sestito sam je prošao kroz obranu i pospremio pak u mrežu za početno vodstvo domaćina.Taj pogodak će se do kraja susreta, prije svega zahvaljujući odlično raspoloženom Tayloru, pokazati jedini pogodak domaćina.

Težak prekršaj Krisjanisa Redlihsa, udarac koljenom Mareka Kvapila u drugoj minuti druge trećine donio je Medvjedima pet minuta igre s igračem više, a K. Redlihsu isključenje s utakmice. Jedna specijalna momčad Zagrepčana time je krenula na posao i dala svoj učinak pobjedi, dok je druga bila pozvana iskazati se u zadnjih deset minuta susreta kada su se isključenja nizala jedno za drugim.

Jesse Saarinen došao je do svog drugog gola u dvije utakmice i izjednačio rezutlat.

„Ovo je prva pobjeda na gostovanju što nam jako puno znači. Završnica je bila napeta, no dečki su pokazali karakter, trudili se do samoga kraja, blokirali mnogo udaraca i unatoč isključenjima na kraju smo uspjeli osigurati pobjedu. Taylor je danas na golu odradio odličan posao“, rekao je Saarinen.

Minutu i pol kasnije Marek Kvapil ponovno presuđuje Rigi. Od Tuukke Mäntyläe pokupio je pak iza gola Joacima Erikssona, pronašao put i sam s dna lijevog kruga uputio pak iza leđa domaćeg vratara za minimalno vodstvo Medvjeda koje će zadržati do kraja susreta.

Dinamo ne posustaje u tempu te do kraja druge trećine stvara nekoliko prilika, no do izjednačenja ne dolazi. Igra se sve više i više zaoštrava od samoga početka zadnje trećine, a domaćini postaju sve frustriraniji što sat više odmiče ka nuli. Taylor skuplja obranu za obranom i čuva mrežu praznom, a isključenja na obje strane završnicu održavaju napetom i neizvjesnom.

Medvjedi nastavljaju svoj put u petak 25. rujna u Moskvi susretom protiv Spartaka koji započinje u 18:30 sati po našem vremenu.

HK DINAMO RIGA – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 1:2 (1:0;0:2;0:0)