Medvjedi uzeli tri boda iz Moskve....

25.09.15

Medveščak se u Ledenu vraća s novih šest bodova i šestim mjestom Zapada...

Nije bitno protiv koga igramo, želimo biti pobjednici na kraju utakmice“, komentirao je nakon jutrošnjeg treninga Radek Smolenak upitan da li je momčad posebno motivirana i spremna uzvratiti Spartaku za visoki poraz u Ledenoj dvorani. Treća pobjeda u nizu, a druga na gostujućem ledu nije bila s visokom razlikom, ali možda ju to čini još i slađom. Tijesan i čvrst susret, s nekoliko trenutaka pojačanih emocija i drugom trećinom punom isključenja zahtjevao je od Medvjeda punu koncentraciju svih 60 minuta.

Atte Engren i Gašper Krošelj odradili su pravi duel i ugradili svoj doprinos u susret. Iako to broj udaraca ne sugerira, Engren je imao puno posla s napadačima Medveščaka, a tijekom utakmice je zaustavio tri 1-na-1 prilike.

“Odlično je pobijediti u gostima. Pred sam kraj oni su pritisnuli sa svih strana, no izdržali smo. Imali smo i mi svoje prilike tijekom susreta i pobjeda je mogla biti veća, no nismo ih realizirali. Normalno je da i vratari ponekad izvuku pobjede, ne možemo se stalno oslanjati na napadače“, rekao je Krošelj.

„Znali smo da će biti teška utakmica, da će Spartak izaći spreman. Osjećali smo da moramo uzvratiti za utakmicu u Ledenoj dvorani, biti puno bolji i u tome smo uspjeli. Izašli smo spremni boriti se, a vratar je odradio odličan posao i u pravim trenucima bio najbolji. Sretni smo s pobjedom“, zaključio je nakon susreta koji ih je postavio na šesto mjesto Zapada glavni trener Medveščaka Gordie Dwyer.

Medvjedi su poveli u šestoj minuti susreta pogotkom kapetana Mikea Glumca, a do izjednačenja domaćini su došli 20 minuta kasnije u igri s igračem više. No, sreća im nije dugo trajala, svega 51 sekundu, jer je na led izašla Medveščakova momčad za igru s igračem više i Jesse Saarinen je u trećoj utakmici u nizu pronašao način za pospremanje paka u mrežu.

Kapetan je nakon susreta bio vidno zadovoljan, a podijelio je i tajnu svog uspjeha:„Tri boda s gostujućeg leda su uvijek velika stvar, a pridonijeti pobjedi golom je jako dobar osjećaj. Sve zasluge za moj pogodak idu našem treneru vratara Klemu koji je prije susreta napravio odličnu strategiju. Rekao nam je da gledamo lijevo i pucamo desno.

Još jedna tijesna utakmica i još jedna tijesna pobjeda je iza Medvjeda:“Da, takva smo momčad. Igramo na gol razlike i moramo naučiti kako i dalje pobjeđivati.“

Medveščak se vraća na domaći led Doma sportova već u ponedjeljak 28. rujna kada će u 19:30sati ugostiti Traktor iz Čeljabinska kao prvu od četiri momčad Istoka koje će u novom krugu domaćih utakmica gostovati u Ledenoj dvorani. Ulaznice je moguće kupiti na svim prodajnim mjestima Ticketshopa, preko internetske prodaje na www.ticketshop.hr te 90 minuta prije početka susreta na blagajni Doma sportova.

HK SPARTAK MOSKVA – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 1:2 (0:1;1:1;0:0)