Povratak u Ledenu sa četiri osvojena boda...

13.10.15

Porazom u Toljattiju Medvjedi su zaključili niz gostovanja na Istoku

Medvjedi su zaključili svoj treći gostujući niz i prvi na Istoku sa četiri skupljena boda iz isto toliko utakmica, a u Ledenu dvoranu se vraćaju s porazom iz Toljattija.

„Čestitam Ladi, cijeloj momčad i vodstvu na osvojena tri boda. Moja momčad nije bila na potrebnoj visini danas. Od vođenja i kontrole paka do toga da smo što je više vrijeme odmicalo, davali Ladi sve više samopouzdanja. Nismo se držali našeg plana, nismo uspjeli uspostaviti našu igru. Isključenje u zadnjoj trećini je bilo prevaga, sva prednost je otišla na njihovu stranu i oni su iskoristili ponuđeno. Ovo je igra detalja i kada ih izgubite iz vida, obično izgubite i utakmicu“, proanalizirao je poraz glavni trener Medveščaka Gordie Dwyer.

Susret je započeo slabije nego inače, no Medvjedi su biti unutra. Izjednačena igra, s možda kvalitetnijim prilikama upućenima prema Edgarsu Masalskisu nego onima na drugoj strani leda prema Dannyju Tayloru koji je danas stajao na vratima Medveščaka, bila je vidljiva u prvoj trećini. Utakmica koja je trebala poslužiti kao Taylorov polagani povratak na led, pokazala se kao sve, samo ne takvom.

Stanislav Bočarov doveo je domaćine u prvo vodstvo par minuta nakon što je poništen pogodak gostiju. No, tek minimalni zaostatak ne obeshrabruje Medvjede koji zahvaljujući Mareku Kvapilu u 9. minuti vraćaju rezultat u egal koji će se zadržati skroz do završne trećine.

U igri s igračem više, u gotovo tipičnoj akciji za njega, Kvapil u lijevom krugu prima pak i vidi prazan prostor kroz koji ga šalje u mrežu za izjednačenje. Ostatak prve trećine prolazi u istom tonu, dok se u drugoj igra Lade sve više i više nameće.

Masalskis ostaje pouzdan na vratima domaćina koji, što vrijeme više odmiče preuzimaju sve veću kontrolu nad igrom. Nervoza se sve osjetnije uvlačila u igrače Medveščaka dok konačno nešto manje od 20 minuta do kraja susreta Andreas Jämtin ne zarađuje petominutnu kaznu i isključenje s utakmice. Igranje s igračem manje tih pet minuta košta Medvjede dva primljena pogotka, a pet minuta kasnije dolaze još dva.

Dva uzastopna isključenja koja su slijedila za domaćine dala su trunku nade Medvjedima, no Ladinpenalty kill odrađuje izvrstan posao i mreža ostaje prazna. Pred sam kraj Gilbert Brule se izborio za mjesto ispred mreže i posprema dodavanje Kvapila.

Medvjedi se vraćaju u Ledenu dvoranu Doma sportova na svoj najduži niz domaćinstava. Ukupno sedam momčadi ugostit će od subote 17. listopada do nedjelje 1. studenoga. Seriju započinjemo Avtomobilistom iz Jekaterinburga u 17:30 sati, a ulaznice su dostupne  na svim prodajnim mjestima Ticketshopa te preko internetske prodaje na www.ticketshop.hr. Ulaznice će biti moguće kupiti i na blagajni Doma sportova koja se u subotu otvara u 16:00 sati.

HK LADA TOLJATTI - KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 5:2 (1:1;0:0;4:1)

KHL, Lada arena, Toljatti – 2895 gledatelja

STRIJELCI:

07:20 1-0 Bočarov (Streljcov A., Volgin)

ISKLJUČENJA: 14 min – 33 min

HK LADA TOLJATTI: Masalskis, Semjonov, Vorobjov, Komarov, Shenfeld, Gurkin, Viklund, Belousov, Krisanov, Streljcov A., Zatovič, Streljcov V., Bumagin, Mastrjukov, Flood, Boljšakov, Volgin, Bočarov, Romanov, Mokšancev, Gurjanov

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB: Taylor, Krošelj, Kinrade, Genoway, Parlett, Larkin, Giliati, Glumac, Brule, Hedberg, Jämtin , Bjorkstrand, Gysbers, Jurčina, Smolenak, Perkovich, Morrisonn, Saarinen, Mertl, Kvapil

Kinrade branič tjedna

Prema izboru lige, najbolji branič sedmoga tjedna bio je Medveščakov Geoffrey Kinrade

Na kraju svakog tjedna Kontinentalna hokejska liga odabire najbolje pojedince proteklih sedam dana u četiri kategorije: vratar, branič, napadač, i rookie.

Za prošlotjednog najboljeg braniča proglačen je član Brloga s brojem četiri na leđima. Geoffrey Kinrade sudjelovao je u sve tri utakmice Medvjeda i s prosječno 27:04 minuta provedenih na ledu po susretu upisao je gol i dvije asistencije. Zaustavio je 8 udaraca i završio na +5 u +/- statistici.

30-godišnji Kanađanin došao je u Brlog prošle sezone i dosad upisao 60 nastupa u 17 skupljenih bodova.

U ostalim kategorijama titulu najboljih ponijeli su vratar Edgars Masalskis (Lada Toljatti), Brandon Bochenski (Baris Astana) i rookie vratar Vladislav Podjapoljskij (Metallurg Novokuznjeck).