Avangardu pripala pobjeda u Omsku...

13.09.16

Medvjedi su doživjeli poraz u Omsk areni (4:1)

Četvrta od osam utakmica gostujuće serije pripala je domaćinima. U brzom i otvorenom susretu dvije pogreške Medvjeda postale su preskupe, a u posljednjim minutama nije bilo dovoljno snage za povratak. Omski Jastrebovi na kraju su slavili uvjerljivu 4:1 pobjedu.

„Čestitam Avangardu na pobjedi. Kroz prve dvije trećine smatram da smo bili bolja momčad, da smo nosili igru, držali se sustava i stvarali prilike. No, protiv jako brze momčad kakva je Avangard, pogreške se ne smiju događati. Nažalost, upravo to nam se dogodilo na kraju druge trećine i našli smo se u situaciji gdje smo morali loviti rezultat. Zadovoljan sam s trudom koji smo večeras pokazali. Dečki su se držali dogovorenog i pokazali puno hrabrosti i odlučnosti, poglavito kada se uzmu u obzir ozljede koje imamo“, izjavio je nakon susreta glavni trener MedveščakaGordie Dwyer.

Danny Taylor stajao je na vratima Medvjeda i držao utakmicu otvorenom do deset minuta prije kraja, iako je prvi pak u njegovoj mreži završio već u trećoj minuti susreta. Aleksandr Perežogin pospremio je neuspjelo ispucavanje paka iz zone Medveščaka i doveo domaćine do prvog vodstva.

Da se na odmor ode s izjednačenim rezultatom u trećini u kojoj su gosti imali više prilika od domaćina, pobrinuli su se Alexandre Bolduc koji je odradio najveći dio posla zadržavši pak iza gola i proslijedivši ga na suprotnu stranu gdje je čekao Edwin Hedberg koji ne promašuje za svoj prvijenac sezone.

Tempo igre u drugoj trećini ostao je jednak onome u prvoj, a vratari su izmjenjivali obrane održavajući rezultat u egalu. Do deset sekundi prije isteka vremena kada je Derek Roy presjekao dodavanje u obrambenoj zoni Medvjeda i matirao Taylora.

U lovu na minimalni zaostatak u posljednjoj trećini, Medvjedi su na njenom početku imali snage i u par navrata zaprijetili vratima Dominika Furcha, no kada su domaćini deset minuta prije kraja otišli na dva razlike, povratak je postao sve teži. Pet minuta kasnije i Gluhov se u kontri upisuje u strijelce, a Taylor u posljednjim minutama sjajnim obranama čuva mrežu od većeg poraza.

„Znali smo da nas čeka težak raspored u rujnu, veliki dio gostovanja odrađujemo upravo na samom početku sezone i nikada nije lako kada se na gostovanjima zaredaju ozljede. Puno igrača je danas odigralo jako dobro i ne sumnjam da ćemo se nastaviti napredovati kao momčad. Puno njih je ponovno preuzelo uloge koje smo tražili da preuzmu,iako im one možda nisu prirodne, i svaka im čast na odigranom“, komentirao je Dwyer.

Medvjede očekuje kraća stanka te se na led vraćaju u subotu, 17. rujna u glavnom gradu Slovačke. U Slovnaft areni dočekat će ih Slovan na prvom od četiri međusobna susreta ove sezone

Bezina branič tjedna

U izboru lige, Goran Bezina proglešan je najboljim braničem trećeg tjedna KHL-a

Na kraju svakog tjedna Kontinentalna hokejska liga odabire najbolje pojedince proteklih sedam dana u četiri kategorije: vratar, branič, napadač, i rookie.U proteklom tjednu, uz tri odigrane utakmice, igrač Medvjeda, Goran Bezina proglašen je najboljim braničem trećeg tjedna natjecanja. U susretima s Neftehimikom, Sibirom i Metallurg Novokuznjeckom proveo je prosječno 31:06 minutu na ledu, upisao asistenciju, 9 udaraca na vrata, zadao četiri udarca tijelom te blokirao 4 udarca suparničke momčadi.

Bezini je ovo prva sezona u KHL-u.

U ostalim kategorijama, titulu najboljeg vratara ponio je Juha Metsola (Amur), napadača Greg Scott (CSKA) te rookija Vladimir Tkačjov (Admiral).

HK AVANGARD OMSK – KHL MEDVEŠČAK 4:1 (1:1;1:0;2:0)

KHL, Omsk arena, Omsk,,, gledatelja 8500...