McMillan: Moramo ustrajati...

23.09.16

Na gostovanju u Magnitogorsku branitelji naslova upisali su tri boda (6:1)...

Još jedno dobro izdanje Medvjeda, ali još jednom problemi u realizaciji prilika doveli su utakmicu u Magnitogorsku do uvjerljive pobjede domaćina, Metallurga. Branitelji naslova znali su iskoristiti pogreške i stvorene prilike. Nakon izjednačene prve trećine, u drugoj su se odvojili na visokih 5:1, a u trećoj su svojim trećim golom u igri s igračem više upisali konačnih 6:1.

„Rezultat ne odražava igru niti stanje na ledu. Imali smo jako puno prilika, ali golovi nas neće. Moramo nastaviti raditi, ustrajati, i sve gotovo nemoguće obrane i svi udarci u stative će počet ulaziti u gol“, izjavio je nakon susreta strijelac jedinog pogotka zagrebačke momčadi,Brandon McMillan.

Nakon što su se domaćini prvi upisali na semafor već u prvoj minuti susreta, McMillan je izjednačio rezultat u desetoj minuti nakon što mu je Ilja Samsonov obranio prvi pokušaj. Nakon što je propustio obraniti taj McMillanov udarac, Samsonov je zaključao vrata i do kraja susreta uglavnom brojao jednu majstoriju za drugom, obranivši 35 udaraca.

„Rezultat je na kraju rekao 6:1, ali utakmica kao takva nije tako izgledala. Vratar Magnitogorska je bio izvanredan. Mi smo stvarali prilike, ali ih nismo mogli iskoristiti. Što je vrijeme više odmicalo, takve situacije su se sve više ponavljale. Nismo dovoljno dobro pazili na neke detalje i upravo su nas oni koštali pogodaka. Kada igraš protiv trenutnih prvaka, moraš biti na najboljem nivou“, prokomentirao je glavni trener Medveščaka Gordie Dwyer.

Na vratima Medvjeda startao je Niko Hovinen i suočio se s 24 udarca.

„Današnji start Hovinena bio je planiran. Taylor je odigrao puno utakmica do ovoga dijela i htjeli smo ga malo odmoriti i ujedno dati priliku Niki da se bori i izbori za svoju igru. Momčad ispred njega se borila i radila 60 minuta. Zadržali smo ga do kraja jer je samo na njemu da pronađe svoju igru“, rekao je o svome vrataru trener Dwyer.

Magnitka je u drugoj trećini iskoristila dva isključenja Medveščaka i uz to sredinom utakmice došla do dva brza pogotka. Sve zajedno dovoljno da unatoč izjednačenoj igri na ledu i većem pritisku Medvjeda, na drugi odmor odu s uvjerljivom razlikom. Igra se u posljednjih 20 minuta nije promijenila, a domaćini su još jednom pronašli Hovinenovu mrežu.

„Samsonov je imao jako dobru večer, a mi ponekad nismo imali sreće. Moramo ustrajati i odbijanja će krenuti na našu stranu“, zaključio je McMillan.

Posljednju, osmu utakmicu gostujućeg niza Medvjedi igraju u nedjelju, 25. rujna u Ufi. Momčad Salavat Julajev dočekat će ih s početkom u 13:30 sati po našem vremenu. Prijenos je najavljen na kanalu Sport Klub HD.

HK METALLURG MAGNITOGORSK – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 6:1 (1:1;4:0;1:0)

KHL, Metallurg arena, Magnitogorsk – 6850 gledatelja

STRIJELCI:

00:31 1-0 Wolski (Kovar)

09:11 1-1 McMillan

21:42 2-1 Kovar (Lee, Mozjakin) PP1

29:12 3-1 Bereglazov (Kaletnik, Kazionov Denis)

31:16 4-1 Kazionov Denis

38:45 5-1 Filippi (Sjomin, Osala) PP1

58:52 6-1 Terešćenko (Železkov, Timkin) PP1

UDARCI U OKVIR VRATA: 24 - 39

ISKLJUČENJA: 37 min – 12 min

HK METALLURG MAGNITOGORSK: Samsonov, Košečkin, Wolski, Mozjakin, Kovar, Antipin, Birjukov, Zaripov, Kazionov Dmitrij, Kazionov Denis, Lee, Bereglazov, Sjomin, Filippi, Osala, Terešćenko, Habarov, Kaletnik, Železkov, Timkin, Kosov, Dronov

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB: Hovinen, Taylor, Morrisonn, Parlett, Butler, Brule, Pare, Bezina, Larkin, Mertl, Genoway, McMillan, Bolduc, Giroux, Katic, Perkovich, Krejčik, Glumac, Smejkal, Arkalov

Trči za tim Medveščak, tim sa srcem!

Priključi se timu Medveščak u nedjelju, 25. rujna na „Terry Fox Run“ trci na zagrebačkom Jarunu

Dok naši igrači zaključuju turneju po Rusiji, pozivamo sve da ove nedjelje, 25. rujna sudjeluju na tradicinalnoj „Terry Fox Run“ trci i trče za tim Medveščak, tim sa srcem!

Da biste postali dio tim Medveščaka i podržali ovu međunarodnu manifestaciju, sve što trebate jest prijaviti se na  info@medvescak.com prije same trke te poslati dokaz o sudjelovanju.

Za svakog člana tima Medveščak, klub će uplatiti donaciju, a ove godine sva prikupljena sredstva idu Institutu Ruđer Bošković za istraživanje nastanka raka dojke.

Trka se održava na zagrebačkom Jarunu, sa startom na košarkaškom terenu na Malom jezeru. Program započinje u 14 sati, a trka u 16 sati i trči se jedan krug oko jezera u dužini od 6.3 km. Po završetku svi trkači dobivaju certifikat o sudjelovanju.

Ove nedjelje trči za tim Medveščak, tim sa srcem i ne zaboravi poslati dokaz o sudjelovanju jer cilj trke je skupiti sredstva za istraživanje raka.