KHL – Dinamu pobjeda u Minsku...

11.12.16

Specijalne momčadi postigle su polovicu golova u Minsk areni (6:2)...

Ritam dobrog početka utakmice Medvjedi nisu uspjeli zadržati te je uslijedio manjak discipline u drugoj trećini u kojoj su postigli jedan i primili tri pogotka. U posljednjih 20 minuta domaćini su zadržali inicijativu i još jedan pak pospremili u mrežu za konačnih 6:2.

„U prvoj trećini smo dobro odigrali, atmosfera u dvorani je bila sjajna i utakmica je bila izjednačena. U drugoj nam je igra pobjegla. Nismo bili koncentrirani niti pazili na detalje koliko smo trebali i Minsk je to znao iskoristiti. Dali smo im puno prilika da igraju s igračem više, a to je ono što pokreće Dinamo i smatram da je na kraju to presudilo. Minsk je bio bolja momčad i zasluženo pobijedio“, izjavio je glavni trener Medveščaka, Gordie Dwyer kojeg je Team Canada odabrala kao pomoćnog trenera na nadolazećem Spenglerovom kupu na kojem će sudjelovati i današnji domaćini, Dinamo Minsk.

Obećavajuće za Zagrepčane započela je utakmica u Minsku. Početkom šeste minute Jakub Krejčik je bombom s plave došao do svog prvog gola sezone i Medvjedima dao rano vodstvo u igri s igračem više. U brzom ritmu nastavljen je susret i domaćini su odgovorili pet minuta do isteka vremena, također u igri s igračem više.

„Previše isključenja na našoj strani presudila su utakmicu. Jednostavno smo im dali previše prilika i na taj način oslabili sebe i u toj drugoj trećini nismo imali konkretne akcije i napadali gol. Trudili smo se u posljednjoj, ali bilo je preteško uhvatiti rezultat. Čeka nas par dana odmora i svima će dobro doći da se odmaknemo od svega, pogotovo od ove utakmice, i spremno dočekamo domaći niz“, komentirao je utakmicu strijelac prvog pogotka.

Druga trećina započela je s tri pogotka unutar prve četiri minute, od čega je jedan bio u mreži Lalandea. T.J. Galiardi bio je posljednji strijelac Medveščaka u ovom susretu. Nakon Dinamovog četvrtog pogotka, i prvog Ambrožejčika, sredinom susreta Michael Garnett zamijenio je na goluDrewa MacIntyrea.

Domaćini su u potpunosti preuzeli dominaciju u igri i do kraja trećine još jednim pogotkom povećali vodstvo. Završnih 20 minuta ponovno je bio festival isključenja na strani Medveščaka, ali ovoga puta je igra s igračem manje bolje funkcionirala te su Medvjedi primili svega još jedan pogodak.

Na ovom gostovanju Medveščak je na tribinama imao i svoje navijače. „Hvala navijačima što su potegnuli na tako daleki put. Bilo ih je lijepo vidjeti i čuti, žao mi je što nismo uspjeli pobijediti“, poručio je Krejčik.

Gotov je i pretposljednji gostujući niz sezone. Nakon reprezentativne pauze Medvjedi se na led vraćaju u ponedjeljak, 19. prosinca u Domu sportova. Očekuju ih tri protivnika prije Božića, a prvi na redu je Traktor Čeljabinsk.

Utakmica započinje u 19 sati, a ulaznice su dostupne na svim prodajnim mjestima Ticketshopa, online na www.ticketshop.hr te na Glavnoj blagajni

Doma sportova, 90 minuta prije početka susreta.

HK DINAMO MINSK – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 6:2 (1:1;4:1;1:0)