KHL - Povratak na pobjedničke staze...

09.01.17

Medvjedi su nad Sjeverstaljom ostvarili petu pobjedu u posljednjih šest utakmica (2:1)...

Dobrom igrom, smanjim pogreškama te uz pogotke Gorana Bezine iFrancisa Parea Medvjedi su se u večerašnjoj utakmici vratili pobjedama. Da Sjeverstalj i na svom drugom gostovanju u Zagrebu ove sezone ode bez bodova pobrinuo se i Michael Garnett s 35 obrana.

„Ovo su tri velika boda za nas i jako sam zadovoljan što su dečki pronašli put do pobjede. Primarno nam je bilo da spriječimo njihove kontre i polukontre i koliko možemo da im uzmemo moment. Bili smo disciplinirani i zatvorili smo neutralnu zonu. Kada obje momčadi imaju preko 30 udaraca na vrata i rezultat bude 2:1, glavna priča utakmice su vratari, a Garnett je odigrao iznimno dobro“, komentirao je susreta glavni trener Medvjeda, Gordie Dwyer.

Prva trećina odigrana je u visokom tempu uz tek nekoliko uzbuđenja, kao prilika Nathana Perkovicha blizu 20. minute . Medveščak je u dva navrata igrao s igračem više, a gosti iz Čerepovca jednom, a svim prilikama su se uspješno suprotstavili vratari na obje strane.

„Malo nam je nedostajalo energije i to se vidjelo u prvoj trećini. Imali smo kroz utakmicu dosta udaraca prema vratima, ali većina ih je bila s vanjskih pozicija. No, najvažnije je da pucamo, tako trebamo nastaviti“, o igri je rekao strijelac prvog pogotka za Medvjede

Drugih 20 minuta ponudilo je dva pogotka, po jedan na svakoj strani. I dok je Bezina s plave bio nepogrešiv za početno vodstvo domaćina, par minuta kasnije Jevgenij Mons koristi odbijeni pak kojeg Garnett nije stigao poklopiti.

„Rijetko sam ove sezone bio u poziciji da odmah s plave pak mogu opaliti prema golu i kada se pružila naravno da sam ju iskoristio. Teško je s plave dati gol ako nema nikoga da malo smeta vrataru, tako da se ovo sjajno poklopilo“, izjavio je Bezina o svom pogotku.

U nešto energičnijoj posljednjoj trećini napadi su se izmjenjivali na obje strane, a vratari su jednako dobro odgovarali na sve udarce izvana i onih s male udaljenosti. Sve do osam minuta prije kraja kada su Derek Smith i Kirill Voronin zadržali pak u zoni gostiju, a Pare ga udarcem iz sredine nije pospremio iza leđa Jakuba Kovara za svoj 30. bod sezone.

„Kirill je danas bio jako dobar. Njegova brzina još jednom je stvarala prilike i kao u svim dosadašnjim utakmicama, i danas je njegov doprinos bio osjetan“, rekao je o asistentu na oba pogotka Medvjeda trener Dwyer.

Sjeverstalj se trudio doći do novog izjednačenja, a u posljednjih minutu i pol povukli su vratara za klizača više. Tada je Garnett zabljesnuo na golu i suvereno zaustavio sve pakove.

„Garnett je danas, kao i svaki puta kada je igrao, bio jako dobar. Posve mu vjerujemo“, komentirao je Bezina.

Medvjedi nastavljaju igrati domaći niz s momčadima Istoka u srijedu, 11. siječnja s početkom u 19 sati. U goste dolazi Baris iz Astane na drugi međusobni susret sezone.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB – HK SJEVERSTALJ ČEREPOVEC 2:1 (0:0;1:1;1:0)

ISKLJUČENJA: 4 min – 6 min

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB: Garnett, Gajdučenko, Kozak, Parlett, Mahbod, Zanoški, Giroux, Smejkal, Lessio, Glumac, Hedberg, Larkin, Krejčik, Bolduc, Bezina, Perkovich, Smith, Voronin,are, Arkalov

HK SJEVERSTALJ ČEREPOVEC: Kovar, Smirjagin, Wilson, Stasenko, Jevsjenkov, Masuhr, Kagarlickij, Trubačjov, Avcin, Karlin, Vovčenko, Mons, Sizov, Hohlov, Černov, Hacej, Monahov, Trunjov, Ježov, Ugarov

MacIntyre odlazi, Tomljenović sjeda na klupu...

Drew MacIntyre nije produžio svoj ugovor s Medveščakom koji je vrijedio do siječnja te prelazi u novi klub – Adler Mannheim. Kao treći vratar Medveščakovoj KHL momčadi na klupi će se pridružiti Mate Krešimir Tomljenović koji već i jest dio KHL momčadi.

MacIntyre se priključio Medveščaku sredinom listopada prošle godine, odigrao 20 utakmica uz 2.32 prosječno primljena gola po susretu i postotak obrana od 92.3%.

Tomljenović, nekadašnji član Medveščakove U20 momčadi koja se natječe u Erste Bank Young Stars Ligi i član reprezentacije Hrvatske u hokeju na ledu, vratio se u Medveščak nakon sezone provedene u poljskom JKH GKS Jastrzebie.

Svoj debi u KHL-u Tomljenović je imao u dresu Medvjeda u sezoni 2014./15. u utakmici s Dinamo Rigom, a od početka ove sezone trenira s Medveščakovom KHL momčadi.