Medvjedi poraženi u pripremnom dvoboju protiv Villacha...

29.08.17

Unatoč okolnostima koje im nisu išle na ruku, Medvjedi su u Stadthalle Areni domaćinu pružili vrlo dobar otpor...

Hokejaši Medveščaka doživjeli su prvi poraz u predsezoni. Nakon pobjede nad Lyonom, izabranici trenera Connora Camerona gostovali su u Villachu kod istoimenog domaćina koji je slavio rezultatom 3:0 (1:0, 2:0, 0:0).

I prije početka susreta Medvjede je zadesila nepogoda. Naime, na putu prema Villachu klupski autobus zapeo je u gužvi uzrokovanoj prometnom nesrećom zbog čega je početak utakmice sa zakazanih 17:30 pomaknut na 18 sati.

Praktički bez zagrijavanja Medvjedi su krenuli u dvoboj u kojemu zbog odluke trenera na ledu nije biloKegalja, Smoleca, Rosandića, Baleja i Netika. Golmanski par činili su Krošelj i Nikolić, a slovenski vratar branio je cijeli dvoboj. U prvoj liniji dvoboj su započeli Perkovich, Kudelka,Privitera, Olden i Morley.

U prvoj trećini Medvjedi su unatoč problemima s prijevozom igrali ravnopravan hokej. U jednom navratu su uspjeli obraniti svoj gol s dva igrača manje, no u 14. minuti ipak su kapitulirali. Villach je igrao s igračem više, Beach je zapucao s lijeve strane, pak se odbio od hokejaša Medveščaka i prevario Krošelja za vodstvo domaćih koje je stajalo na semaforu i na kraju prve dionice.

Čim se krenulo u drugu trećinu, domaćin je povećao vodstvo. Christop Kromp je već u trećoj minuti nastavka svladao Krošelja, a pritisak domaćina samo se povećao. Medveščak je u nekoliko navrata odolio napadima Villacha s igračem više ponajviše odličnim obranama Krošelja, no u 13. minuti druge trećine ni golman nije uspio spasiti Medveščak. Walter je išao jedan na jedan protiv Krošelja koji je obranio udarac, ali pak se odbio do Krompa koji zabija za 3:0 i postavlja konačan rezultat u Stadthalle Areni.

U posljednjoj trećini obje su momčadi imale veliki broj isključenja, no niti jedna momčad nije uspjela kapitalizirati prednost na ledu. Hokejaši Medveščaka nakon gostovanja u Villachu nastavljaju s pripremama za novu sezonu, a posljednje tri predsezonske utakmice igraju na turniru u Mađarskoj od 1. do 3. rujna.

EC VSV VILLACH – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)