Pao i Lausitzer, Medvjedi osvojili Fehervar....

04.09.17

Medveščak je na kraju vrlo uspješne predsezone stigao do četvrte pobjede u pet utakmica...

Hokejaši Medveščaka zaokružili su odličan vikend u Mađarskoj trećom pobjedom u isto toliko susreta na turniru Gabora Ocskaya. Perfektan omjer Medvjedima je donio trijumf nad njemačkim Lausitzerom koji je svladan rezultatom 3:1.

U susret je na golu Medvjeda ušao Vilim Rosandić koji je branio cijeli susret, a Gašper Krošelj dobio je nagradu za najboljeg vratara turnira.

No nije sve krenulo idealno za momčad Connora Camerona koja je već u šestoj minuti rezultatski zaostajala nakon pogotka Lennartssona. Ipak, do kraja prve trećine Medvjedi su ne samo anulirali prednost Nijemaca, već su prešli u vodstvo od 2:1.

Prvo je u osmoj minuti Puskarich zabio za izjednačenje na asistenciju Netika da bi samo četiri minute kasnije za vodstvo pogodio povratnik u Brlog David Brine.

Medveščak je pobjedu potvrdio i osigurao u 34. minuti kada je Koskiranta zabio na asistenciju hrvatskih hokejaša Brune Kegalja i Ivana Šijana.

"Momčad je danas odigrala odličnu utakmicu. Iako smo bili bez nekolicine igrača, vrhunski smo se borili. Jako sam sretan učinkom igrača i pobjedom", podvukao je trener Cameron na koncu vrlo uspješne predsezone.

Četiri pobjede i jedan poraz, glasi omjer Medveščaka u predsezoni koja prethodi novoj sezoni EBEL-a. Medvjedi se sada vraćaju u Zagreb gdje se pripremaju do prve utakmice sezone protiv Villacha u Stadthalle Areni 7. rujna.

EHC LAUSITZER FUCHSE - KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)