Hokej se vratio u Zagreb...

11.09.17

Nakon produžetaka gosti su slavili u punoj Ledenoj dvorani...

Možda rezultatski i nije najsretnija večer za Medvjede, međutim sigurno je kako se večerašnjom prvom domaćom utakmicom sezone hokej na ledu ponovno vratio u Zagreb.

Momčad trenera Connora Camerona upisala je pred punom Ledenom dvoranom poraz na samom startu domaće EBEL sezone. Naime, u prvom ovosezonskom susretu u Ledenoj dvorani pred ispunjenim gledalištem slavio je Fehervar AV19 nakon produžetaka rezultatom 3:4.

Dugo očekivani povratak hokeja u grad pozdravila je mnogobrojna publika, a čast da započne susret podbacivanjem paka imao je hrvatski olimpijac i bacač kugle, brončani sa Svjetskog prvenstva iz Londona, Stipe Žunić.

Ponovno je kao i protiv Villacha Medveščak primio prvi gol na susretu. Već u petoj minuti mrežu domaćina zatresao je Sarpatki. Ipak, taj pogodak nije pokolebao Medvjede koji su imali konstantnu inicijativu.

Plod bolje igre došao je u sedmoj minuti kada je stvari na početak vratio norveški reprezentativac Sondre Olden. Pogodak je došao s igračem više, a unatoč pritisku i boljoj igri, Medveščak je na predah otišao s golom zaostatka.

Za goste je u devetoj minuti precizan bio Szabo na asistenciju raspoloženog Sarpatkija. U drugoj trećini Medvjedi su nastavili napadati, ali tvrdi Mađari uspjeli su održavati prednost do treće dionice.

Tada je pukla mađarska obrana, a drugi pogodak na susretu zabio je Sondre Olden. Medvjedi su svaki put mukotrpno radili kako bi došli do zlata vrijednog izjednačenja koje su Mađari vrlo brzo poništili. Tako je bilo i u posljednjem periodu kada je Vincze samo minutu nakon Oldenova pogotka zabio za treće vodstvo Fehervara na susretu.

Ipak, nošeni odličnim navijanjem Medvjedi su tri minute prije kraja susreta došli do trećeg izjednačenja izborivši produžetke. Pogodak je postigao Koskiranta nakon što je preusmjerio putanju pločice nakon udarca iz daljine.

Iako je tijekom cijelog susreta bio bolja momčad, Medveščak je ipak bio ekipa koja je protivniku morala čestitati na pobjedi. U četvrtoj minuti produžetka za pobjedu gostiju zabio jeGilbert, a Medvjedi su u drugom susretu sezone upisali prvi bod.

"Mislim da smo odigrali kako je trener htio. Oni su danas imali malo više sreće. Imali smo i više udaraca na gol, ali nismo realizirali svoje prilike. Moramo dignuti glave jer već u subotu nam slijedi nova utakmica", jasan je bio Ivan Janković.

"To je hokej. Ponekad ste puno bolja momčad na ledu, ali na kraju se ne uspijete dokopati pobjede. Idemo u pravom smjeru. pokazali smo dobru mentalnu pripremljenost. Čak tri puta smo se vraćali iz rezultatskog minusa", kazao je nakon susreta trener Cameron koji će u novome tjednu pripremati momčad za subotnju utakmicu protiv Innsbrucka u gostima.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB - FEHERVAR AV19 3:4 (1:2, 0:0, 2:1, 0:1)