Medvjedi slavili pobjedu u Dornbirnu...

18.09.17

Medvjedi su pobijedili Dornbirn u gostima i stigli do prve pobjede u sezoni...

U četvrtom pokušaju hokejaši Medveščaka upisali su prvu ovosezonsku pobjedu. Nakon tri startna poraza Medvjedi su u gostima svladali Dornbirn 4:3 nakon produžetka i osvojili dva boda čime su odskočili od dna ljestvice.

“Dugo smo na ovo čekali i željeli smo pobjedom okončati ovu mini-gostujuću turneju. Očito krećemo u pravom smjeru i lijepo je da smo večeras pobijedili”, izjavio je nakon utakmice trener Medveščaka Connor Cameron.

Početak dvoboja bio je kakav se samo poželjeti može. Po prvi put ove sezone Zagrepčani su poveli i to u 4. minuti kada je Tyler Morley zabio sa igračem manje. Vodstvo Medveščaka ipak nije dugo trajalo.

U 6. minuti Macierzynski je vratio stvari na početak. No taj pogodak nije obeshrabrio goste koji u 18. minuti ponovo vode. Nakon kombinacije Zanoškog i Brinea Poyhonen matira Quemenera i Medveščak na prvi predah odlazi sa pogotkom prednosti.

Odmah na početku druge trećine, već u 30-toj sekundi, domaćin koristi igrača više i poravnava rezultat na 2:2 preko Connellya. Iako je bilo prilika i na jednoj i na drugoj strani golova u drugom periodu više nije bilo.

U posljednjoj trećini postignuta su još dva pogotka. Dornbirn najprije preokreće rezultat u 53. minuti drugim pogotkom Connellya na utakmici, no dvije i pol minute kasnije Koskiranta poravnava na 3:3 i postavlja konačan rezultat regularnog dijela utakmice.

Odluka je pala u produžetku u trećoj minuti. Svoju prvu priliku sa igračem više Medvjedi su realizirali, Michael Boivin je svojim drugim golom sezone donio pobjedu, a Medveščak je nastavio svoj niz nepobjedivosti protiv dornbirskih “Buldoga”.

“Lijepo je pobijediti u gostima. Još uvijek se privikavamo jedni na druge i na novi stil igre, ali stvari idu na bolje. Vidjet ćemo kakva će nam biti sezona. Cilj nam je izboriti play off poziciju nakon regularnog dijela, a u doigravanju bi mogli daleko. Sve ovisi o nama, koliko ćemo naporno raditi i kako ćemo se prilagoditi trenerovim zahtjevima”, rekao je Boivin nakon susreta.

Ovo je bio peti međusobni dvoboj Medveščaka i Dornbirna i peta pobjeda Zagrepčana. Dosada su u Voralbergu gostovali tri puta i svaki put slavili, dvaput u produžetku, a ono što je zanimljivo je da su u sva tri navrata postizali četiri pogotka.

Spomenimo i da je prvi put ove sezone priliku na golu dobio i mladi hrvatski golman Vilim Rosandić zamijenivši Gašpera Krošelja koji se ozlijedio u prvoj trećini, a svoju je prigodu iskoristio vrlo dobro, obranivši nekoliko opasnih pokušaja domaćih igrača.

Medvjedi sljedeću utakmicu igraju u Ledenoj dvorani Doma sportova u petak, 22. rujna, a u goste stiže momčad Graz 99-ersa. Dvoboj počinje u 19 sati i 15 minuta.