Medvjedi s 5:1 nadigrali legendarne KACere...

07.10.17

Medvjedi vođeni strijelcima Mahbodom, Avianijem, Netikom, Poyhonenom i Rajsarom napunili mrežu KACerima u Ledenoj...

HOKEJAŠI Medveščaka svladali su KAC iz Klagenfurta sa 5:1 (0-1, 2-0, 3-0) u utakmici 8. kola EBEL-a u Ledenoj dvorani zagrebačkog Doma sportova.

Gosti su prvi došli do pogotka u 10. minuti preko Rheaulta te vodstvo držali do 34. minute. Tada je tek pridošli Samson Mahbod svladao Davida Madlenera. Samo minutu i 45 sekundi poslije Mike Aviani je doveo Medveščak u vodstvo.

Početak treće trećine obilježila je stanka zbog oštećenja leda, a nakon što je utakmica nastavljena Medveščak je dominirao i s još tri pogotka stigao do uvjerljive pobjede.

Na 3-1 povisio je Tomaš Netik u 49. minuti. Za 4-1 u 51. minuti pogodio je Marko Poyhonen, a konačnih 5-1 postavio je Sašo Rajsar u 59. minuti.

Medveščak je tako osvojio sva tri boda te se sa 11 bodova iz osam utakmica popeo na osmo mjesto ljestvice EBEL-a.

Za dva dana, u nedjelju 8. listopada (17.45 sati), Medvjedi će u Ledenoj dvorani ugostiti Black Wings iz Linza, u drugoj od tri uzastopne domaće utakmice. Serija domaćinstava će završiti u utorak, 10. listopada (19.15 sati), kada će u Domu sportova gostovati momčad Villacha.

KHL Medveščak Zagreb - KAC Klagenfurt 99 5:1 ( 0:1, 2:0, 3:0)