Medvjedi nadigrali aktualnog prvaka...

27.10.17

S uvjerljivih 4:1 i odličnim obranama novopridošlog vratara Poulina Medveščak nadigrao vodeću ...

S uvjerljivih 4:1 i odličnim obranama novopridošlog vratara Poulina Medveščak nadigrao vodeću momčad EBEL-a...

S pobjedom od 4:1 (1-0, 2-1, 1-0) nad Vienna Capitalsima Medveščak je prva momčad lige kojoj je to uspjelo u regularnom dijelu utakmice u ovoj EBEL sezoni.

Medveščak je do vodstva stigao u 12. minuti pogotkom Tomaša Netika. Ovo je ujedno bio i 800. Medveščakov gol u EBEL prvenstvu!

Gosti su u 25. minuti došli do izjednačenja preko Sharpa, koji je uspio provući pločicu pokraj novog Medveščakovog vratara Kevina Poulina. No, 27-godišnji Kanađanin već je u prvom nastupu pokazao kako će biti jedan od glavnih igrača zagrebačke momčadi, jer je uspio obraniti čak 50 udaraca.

Ostatak posla obavio je dvostruki strijelac Samson Mahbod te trostruki asistent Tyler Morley. Mahbod je pogodio za 2-1 u 34. minuti, kad su Medvjedi imali brojčanu prednost na ledu. U 36. minuti je Norvežanin Sondre Olden povisio vodstvo domaćih na 3-1, a otpor Bečana slomljen je u 57. minuti, kad je Morleyjev udarac u kontri zaustavio gostujući vratar Tuokkola. No, na odbijenu pločicu prvi je doklizao Mahbod i poslao je u nebranjenu mrežu za konačnih 4-1.

Ovom pobjedom Medveščak se probio na deveto mjesto sa 18 bodova iz 13 nastupa te za šestoplasiranim KAC-om zaostaje samo tri boda. I dalje je vodeća Vienna sa 37 bodova.

Medveščak će sutra (petak 27.10., 19.15h) u Ledenoj dočekuje austrijski Innsbruck.