Netik i Morley dvostruki strijelci za domaću pobjedu...

27.11.17

I večeras se slavilo u Domu sportova gdje je Medveščak svladao Black Wingse iz Linza s 4:3 (1:1, 1:0, 2:2) ...

Na početku se činilo kako će ovo bit noć u znaku Black Wingsa koji su
zahvaljujući pogodku Ricka Schofielda več u osmoj minuti poveli s 0:1. No, da se raspoloženje gostiju promjeni i da se na odmor nakon prve trećine ode bez prednosti pobrinuo se Tomaš Netikpedeset i jednu sekundu prije kraja trećine izravnavši rezultat na 1:1.

Odmah nakon pauze prednost Medveščaku dodatno je osigurao Tyler Morley (34:27) za 2:1 da bi u svega nekoliko sekundi nakon druge pauze (40:28) svojim drugim pogodkom povisio razliku na 3:1.Na 4:1 u 51. minuti povisio je svojim drugim pogodkom ponovno Netik.

Međutim u samoj, podosta napetoj završnici Brian Lebler je s dva gola (54:11, 56:11) smanjio na 4:3 što ipak nije bilo dovoljno za pobjedu gostiju. Kevin Poulin uspio je sakupiti 40 obrana i osigurati novu domaću pobjedu i nova 3 boda Medvjedima.

Večerašnjom pobjedom Medveščak je stigao na četvrto mjesto na ljestvici s 36 bodova, dva manje uz dvije utakmice manje od trećeplasiranog Linza. Na vrhu su i dalje Vienna Capitalsi s 52 boda.

Sljedeću utakmicu Medvjedi igraju već sutra, u ponedjeljak (27.11., 19:15h) u Domu sportova protiv austrijskog Dornbirna.

KHL Medveščak Zagreb - EHC Liwest Black Wings Linz    4:3 (1:1, 1:0, 2:2)