Medvjedi bez bodova iz Beča...

09.12.17

Hokejaši Medveščaka poraženi su na gostovanju u Beču kod vodeće momčadi lige Vienna Capitalsa s 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)..

Zagrepčani su uspjeli kod lidera prvenstva odigrati dvije trećine bez golova, ali ih je u drugoj trećini dvaput iznenadio Raffael Rotter (25:40, 33:53).

Utakmicu u Beču otvorio je Samson Mahbod pogodivši prečku. Bilo je to brzo razbuđivanje za Vienna Capitalse. Prvaci su odgovorili pritiskom i zaprijetili prilikama Petera Schneidera (4'), Taylora Vausea nakon brze kombinacije (7') i Rafaela Rottera (8'). No i Medvjedi su imali svoje prilike i testirali su spremnost vratara J. P. Lamoureuxa. Pogodak Nikija Hartla suci su poništili zbog visoko podignute palice (13'). Potom je Poulin spriječio Vusea i Tessiera da postignu pogotke, pa je rezultat nakon prvih 20 minuta ostao 0:0.

Capitalsi su drugu trećinu započeli s igračem više, ali su Rafael Rotter i Riley Holzapfel promašili dobre prilike. Bečani su držali igru pod kontrolom, no Medveščak se iznenada našao u prilici da dođe u vodstvo: Tero Koskiranta bio je sam pred J. P. Lamoureuxom, ali vratar Capitalsa nije dopustio da ga se savlada. A onda su na drugoj strani Bečani postigli pogodak: Rotter je pogodio iz blizine. Vodeća momčad lige nastavila je s pritiskom, ali su Andreas Nödl (27'), Schneider (28') i Tessier (30') propustili povećati vodstvo. U 34. minuto Rotter je zabio u situaciji s igračem više i povećao rezultat na 2:0.

U trećoj trećini Vienna je s lakoćom sačuvala prednost. Aktualni prvaci pokušavali su postići još golova, u prilici su bili Hartl i Jerry Pollastrone, ali je Poulin sačuvao mrežu.

Igrači Medveščaka su uputili 27 udaraca prema golu Bečana, ali ih je Lamoureux sve obranio. Vratar J. P. Lamoureux tako nije primio pogodak već zadnjih 188 minuta.

Vienna je vodeća s 61 bodom, a Medveščak je trenutno sedmi s 36 bodova.

U sljedećem susretu Medvjedi 12. prosinca u Zagrebu (19.15h, Dom sportova) dočekuju mađarski Fehervar.

Vienna Capitals - KHL Medvescak Zagreb   2:0 (0:0,2:0,0:0)

Sudci: HOFFARD V., LEMELIN M.; JENSEN R., NEMETH M.