Bikovi odlaze bez bodova iz Brloga...

08.01.18

Medvjedi na domaćem ledu, u utakmici punoj obrata, pobjedili salzburški Red Bull s 5:4 (2:3, 1:0, 2:1)...

Medveščak je odlično otvorio večerašnju utakmicu u Ledenoj protiv salzburških Crvenih Bikova i već nakon minute poveo pogotkom Sondra Oldena. Na 2:0 povisio je ubrzo Samson Mahbod (4), a zatim je uslijedio preokret. Brant Harris je zatresao mrežu u 8. i 12. minuti, a potom i Mario Huber(13) čime su gosti dobili prvu trećinu 3:2.

Medvjedi su došli do izjednačenja 3:3 u završnici druge trećine, a strijelac je ponovno bio Olden (37), da bi nakon pet minuta posljednje trećine opet bili u vodstvu (4:3), a strijelac je bio Jozef Balej (45). No, vodstvo domaćina je poništeno golom Johna Hughesa u 54. minuti.

Ipak, Sašo Rajsar tri minute prije kraja utakmice donosi pobjedu Medvjedima. Bio je Rajsaru ovo prvi pogodok u ulozi oca nakon što mu se noćas rodio  sin.

"Zadovoljan sam utakmicom i ponosan na dečke koji su svaki put popravili situaciju i držali nas u vodstvu. vadili iz svake situacije. Bilo je prilika koje smo mogli i bolje iskoristiti, druga trećina nije završila dobro po nas, bilo je dosta kazni, no dečki su i to popravili i napravili odličan posao večeras. Jako sam sretan zbog Saše Rajsara, postao je otac danas i donio nam pobjedu, veliki dan za njega i za momčad" kratko je komentirao trener Douglas Bradley i dodao "Vrijedna pobjeda večeras no imamo još dosta posla. Idemo utakmicu po utakmicu, polako do cilja".

Medvjedi 12. siječnja gostuju u Bolzanu, a u Dom sportova vraćaju se u nedjelju 14. siječnja gdje dočekuju Innsbruck (17.30h).

Bila je ovo šesta pobjeda Medveščaka u posljednjih sedam susreta zahvaljujući kojoj ostaju na šestome mjestu EBEL ljestvice s 55 bodova.

KHL Medvescak Zagreb - EC Red Bull Salzburg 5:4 (2:3,1:0,2:1)