Slavlje Capitalsa...

03.02.18

Medvjedi su u prvom susretu međurundu izgubili na gostovanju u Beču od domaćina VIenna Capitalsa sa 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)…

Capitalsi su u prvom EBEL susretu međurunde TOP6 klubova koji su izravno izborili doigravanje jednostavno bili bolji. Domaćini su preuzeli vodstvo već nakon 17. minute pogotkom Rafaela Rottera. Gotovo u sekundi Ryan McKiernan povećava na 2:0 dok Julian Großlercher u 34. minuti podiže vodstvo domaćina na 3:0. S dva Medveščakova igrača na kažnjeničkoj klupi i svega 3 na ledu Riley Holzapfel postiže četvrti pogodak večeri za domaćine. Deset minuta prije završetka Mario Fischer zaokružio je slavlje Capitalsa s 5:0, a odličan vratar JP Lamoureux upisao je svoj peti shut-out ove sezone.

Medveščak je tako ostao posljednji na ljestvici od TOP6 klubova koji su izravno osigurali doigravanje, dok su Vienna Capitalsi na vrhu s devet bodova.

Sljedeću utakmicu TOP6 klubova međurunde EBEL prvenstva Medveščak igra u nedjelju 4.2. (17:30) kada će u Domu sportova ugostiti Black Wingse iz Linza.

Vienna Capitals - KHL Medveščak Zagreb    5:0 (1:0,2:0,2:0)

Sudci: FICHTNER P., SMETANA L.; ETTLMAYR T., GATOL M.