Medvjedi slavili u Innsbrucku...

09.02.18

Medveščak slavio na gostovanju u Innsbrucku sa 5:3 (1:1, 3:2, 1:0) i skočio na 4. mjesto na ljestvici međurunde...

Medvjedi su večeras slavili svoju prvu pobjedu u međurundi kojom su preskočili KAC i Innsbruck na ljestvici šest najboljih momčadi iz prvog dijela sezone.

Medvjedi su prednost preuzeli vrlo rano u utakmici pogotkom Koskirante. Iako napadački raspoloženiji i snažniji, ipak su propustili priliku za vodstvo 2:0 te ih Morski psi iznenađuju u 15. minuti kada Yogan na asistenciju Poulsena izjednačuje na 1:1. Izjedačenje domaćinima daje dodatnu energiju i nadu no Lammers, Stach i Sedivy nisu iskoristili svoje prilike. Svega minutu i pol nakon početka 2/3 Medvjedi ponovno preuzimaju vodstvo zahvaljujući pogrešci domaćina: branič Pedevilla nakon udarca Cepona šalje pak u vlastitu mrežu. Tada je uslijedio niz golova! Prvo Oldenpovećava vodstvo na 3:1 sredinom druge trećine. Gosti postižu još jedan pogodak no svega nekoliko minuta nakon Oldena najbolji strijelac lige Morley koristi igrača više i povećava razliku na 4:2. Slijedi novi pogodak Tirolaca: Lammers kroz Carrove noge smanjuje razliku na 3:4 no Kudelka pred kraj posljednje trećine udara i podiže rezultat na 5:3 pogotkom u praznu mrežu domaćina.

Uz strijelce se među Medvjedima večeras iskazao i Boivin s 3 asistencije, a Kevin Carr je obranio 28 od 31 udarca domaćih hokejaša.

Na ljestvici TOP6 momčadi i dalje je vodeća Vienna sa 15 bodova, RB Salzburg ima 12, a treći je Linz sa 8. Četvrti Medveščak ima 3 boda, peti KAC 2, a Innsbruck je bez bodova.

Medveščak će u subotu (17.30 sati) u Zagrebu ugostiti RB Salzburg nakon čega slijedi desetodnevna stanka, zbog Olimpijskih igara u Pjongčangu.

HC TWK Innsbruck 'Die Haie' - KHL Medvescak Zagreb     3:5 (1:1,2:3,0:1)

Sudci: SCHUTZ M., SMETANA L.; KONTSCHIEDER K., NOTHEGGER D.