Bodovi domaćinu...

22.02.18

Klagenfurt s dva igrača više odnio pobjedu s 4:3 u posljednjim minutama utakmice...

U susretu 5. kola međurunde EBEL prvenstva, Medveščak je večeras na gostovanju u Klagenfurtu izgubio od domaćina KAC-a s 4:5 (0:2, 0:0, 4:1) primivši dva gola u posljednjoj minuti utakmice s dva igrača manje na ledu.

Medveščak je u Klagenfurtu poveo 0:2 golovima Jozefa Baleja (1:59) i Sondrea Oldena (15:51) i zadržao je prednost do kraja druge trećine. U prvoj minuti posljednje trećine razliku smanjujeManuel Ganahl (1:2), no tri minute poslije Balej ponovno podiže  na plus dva (1:3). Andrew Kozekje u 56. minuti utakmice smanjio na 2:3. U posljednjim trenucima zadnje trećine, KAC je s dva igrača više na ledu, zbog kazni Avianiju i Koskiranti, okrenuo rezultat golovima Martina Schumniga za 3:3 (59:41) i Ganahla za 4:3 (59:54).

Medvjedi su trenutno na šestom mjestu gornjeg doma lige s tri boda. Na vrhu ljestvice su Vienna Capitalsi s 19 bodova.

Sljedeću utakmicu Medveščak igra u petak (23.02., 19:15h) u Ledenoj dvorani Doma sportova u Zagrebu i to ponovno protiv Klagenfurta.

EC-KAC - KHL Medvescak Zagreb   4:3 (0:2,0:0,4:1)
Sudci: ROHATSCH M., TRILAR V.; NAGY A., SOOS D.

Strijelci:
0:1 MZA Balej J. (01:59 / Aviani M.,Boivin M. / EQ)
0:2 MZA Olden S. (15:51 / Boivin M.,Netik T. / EQ)
1:2 KAC Ganahl M. (41:40 / Rheault J. / EQ)
1:3 MZA Balej J. (44:34 / Aviani M.,Koskiranta T. / PP)
2:3 KAC Kozek A. (55:07 / unassisted / EQ)
3:3 KAC Schumnig M. (59:41 / St Pierre N. / 5:3 PP)
4:3 KAC Ganahl M. (59:54 / unassisted / 5:3 PP)

Udarci na gol: 36 - 35
Isključenja: 51 - 24

KAC: Duba T. / St Pierre N., Fischer D., Strong S., Hundertpfund T., Schumnig M., Kapstad K., Duller C., Schnetzer R. / Neal M., Harand P., Ganahl M., Koch T., Geier S., Geier M., Rheault J., Bischofberger J., Kozek A., Lundmark J., Richter M., Brucker M.

MDV: Rosandic V. / Deutsch A., Puzic I., Jarcov L., Cepon M., Boivin M., Jankovic I., Noonan G., Kudelka T. / Brine D., Lehtonen M., Zanoski T., Simsic N., Olden S., Puskarich M., Balej J., Koskiranta T., Ranov A., Netik T., Morley T., Aviani M.

Medveščaku kazna...

Liga objavila prvi dio odluke o utakmici 10. veljače …

Disciplinska komisija EBEL-a objavila je odluku na prvi dio slučaja vezanog uz događanja na utakmici 10. veljače u Zagrebu. Liga je s 1000 EUR-a kaznila KHL MEDVEŠČAK Zagreb zbog tehničkih nedostataka i poteškoća sa signalom video sustava u dvorani koji su omeli Live Stream na zagrijavanju momčadi i prvih 10 minuta utakmice kao i zbog bacanja nedozvoljenih predmeta na led usred nezdovoljstva navijača prilikom čega je kovanica pogodila gostujućeg igrača ispod kacige, srećom bez ozljeda.

Uz navedenu disciplinsku mjeru Liga je Medveščaku odredila i uvjetnu kaznu u visini 5000 EUR-a ukoliko se slična situacija ponovi uz napomenu kako je ovo prvi puta da se ovakav slučaj dogodio u Zagrebu. Liga je pritom odredila kako će svakoj domaćoj utakmici Medveščaka do kraja sezone, a u namjeri kontrole poštuje li Klub sva pravila, prisustvovati službeni delegat lige, na račun Kluba.

Disciplinska komisija još uvijek nije donjela odluku na žalbu KHL MEDVEŠČAK Zagreb vezano uz odluke sudaca na utakmici 10. Veljače. Žalba je i dalje u proceduri, upućena na višu instancu na kojoj se dodatno istražuje slučaj jer se sve strane uključene u slučaj nisu uspjele usuglasiti. Liga je svim sudionicima ovog slučaja izdala obvezujuće upozorenje kako daljnje javno i medijsko komuniciranje slučaja i žalbenog postupka nije dozvoljeno te kako nepoštivanje istog podliježe financijskim sankcijama lige.

Ovu izjavu objavljujemo zbog upita i zahtjeva naših navijača.