Medvjedi slavili u prvom susretu četvrtfinala...

10.03.18

Medveščak u prvoj utakmici četvrtfinala pobjedio Linz s 4:3 (2:0, 1:2, 0:1, 0:1). Gledatelji - 4900

Svega tjedan dan nakon što su svoju posljednju utakmicu međurunde EBEL prvenstva u Linzu proslavili rezultatom 2:3, zagrebački Medvjedi i u svojoj su prvoj  utakmici doigravanja slavili gostujući kod istih domaćina, LIWEST Black Wings-a u Linzu.

Linz je nakon prve trećine imao prednost od dva pogotka zahvaljujući golovima Joela Brode (8) i Briana Leblera (14). No, Medveščakov Mikko Lehtonen najavio je povratak Medvjeda pogotkom u 24. minuti za 1:2. Joel Broda je drugim pogotkom u 29. minuti ponovno donio dva gola prednosti domaćoj momčadi. U 35. minuti Garrett Noonan ponovno je Medvjede doveo na samo gol zaostatka. Pogodak za izjednačenje (3:3) u prvih 40. sekundi posljedne trećini postigao ga Medveščakov Tomaš Kudelka. Medvjedi su u posljednjoj trećini dva puta imali situacije s igračem više na ledu, ali nisu uspjeli postići novi odlučujući pogodak. Zagrebačku je momčad u više navrata svojim odličnim obranama spašavao vratar Kevin Carr, a jednom su vadili pločicu i s gol-crte.

Odluka o pobjedniku prvog susreta doigravanja pala je u petoj minuti (4:55) produžetka kada je medveščakov Mikko Lehtonen postigao svoj drugi pogodak večeri i donio važnu pobjedu Medvjedima.

Uz strijelce večeri, te Kevina Carra koji je zaustavio 39 od 42 udarca domaćina, treba izdvojiti i trostrukog asistenta Tylera Morleyja.

Druga utakmica četvrtfinalne igra se nedjelju 11.3. u Ledenoj dvorani zagrebačkog Doma sportova u Zagrebu, u 17.30 sati. Suparnik Medvjeda i dalje je Linz. Naime, Linz je birao Medvjeda kao svog protivnika u četvrtfinalu. U polufinale ide ona momčad koja ostvari četiri pobjede.

Prijenos druge utakmice doigravanja je na 2. programu HTV-a.

Večeras su odigrane i druge utakmice četvrtinala u kojim su uz Medvjede slavili i Vienna Capitalsi nad Innsbruckom (4:1), Bolzano u gostima kod KAC Klagenfurta (1:3) te RB Salzburg kod kuće protiv Dornbirna (3:2) u produžetcima.