Težak ožujak 13. za Medvjede...

14.03.18

Medvjedi poraženi gostujući u Linzu, omjer pobjeda u četvrtfinalu 2:1 …

Medvjedi su večeras, u trećoj utakmici četvrtfinala EBEL doigravanja, poraženi gostujuću u Linzu s visokih 8:2 (3:1, 5:0, 0:1). Dogodilo se upravo ono na što je glavni trener Douglas Bradley i upozorio u svojim izjava pred medijima nakon domaće utakmice i pobjede u Zagrebu: “…Sigurno je kako se Linz neće lako predati, igrat će čvrsto i fizički, nisu nikako laka momčad…”.  A Linz večeras nikako nije bio laka momčad za Medvjede.

Domaćini su poveli već u prvoj minuti susreta golom DaSilve (01:10) te su već u prvih 16 minuta susreta imali vodstvo od 3:0  s novim golovima Altmanna (05:56) i Leblera (16:14). Bradley je nakon trećeg gola domaćina odlučio na golu zamjeniti (16:23) Carra s Rosandićem koji je branio do kraja susreta. Pred sam kraj prve trećine (19:41) Morley postiže prvi pogodak za Medvjede i smanjuje vodstvo domaćina na 3:1.

Druga trećina bila je i više nego uspješna za domaćine! Već u petoj minuti drugog dijela Altmann(25:07) ponovno pogađa za 4:1. Kristier dvije i pol minute kasnije (27:51) podiže razliku na 5:1 dok je nekoliko minuta kasnije svega 90 sekundi bilo dovoljno kako bi domaćini postigli nova tri gola.DaSilva (32:05) svojim drugim pogotkom podiže razliku na 6:1,  Schofiled (32:55) na 7:1, a ubrzoBroda (33:29) postavlja rezultat na 8:2.

U posljednjoj trećini Medvjedi su golom Koskirante (53:32) uspjeli smanjiti na simboličnih 8:2.

Domaćini su ostvarili 44 udarca na gol Medvjeda, a Medvjedi svega 24. Omjer isključenja također je večeras bio u korist domaćina s 12 minuta naspram 14 minuta isključenja koje su prikupili Medvjedi.

Večerašnjim se rezultatom i pobjedom Linza omjer pobjeda u četvrfinalu EBEL doigravanja između Medveščaka  LIWEST Black Wingsa smanjuje na 2:1, i dalje u korist Medvjeda. Iduću utakmicu Medvjedi će zbog klizačkog prvenstva u Domu sportova također odigrati u gostima kod Linza u četvrtak 16.3. (19.15h).

Iduću domaću utakmicu četvrtfinala Medvjedi igraju u ponedjeljak 19.3. u 19:15h u Ledenoj dvorani zagrebačkog Domu sportova. Informacije o ulaznicama potražite OVDJE.