Drugi poraz u Linzu...

17.03.18

Omjer pobjeda u četvrtfinalu EBEL doigravanja između Medvjeda i Linza izjednačen na 2:2… Gledatelji - 4.490

Medveščak je večeras poražen u četvrtoj četvrtfinaloj utakmici EBEL doigravanja kod Black Wingsa u Linzu sa 4:8 (2:3, 0:1, 2:4). Ovom drugom uzastopnom pobjedom Linza omjer pobjeda u četvrtfinalnoj seriji izjednačen je na 2:2. U polufinale odlazi ona momčad koja u četvrtfinalnim utakmicama prva izbori četiri pobjede.

Domaćini su odmah na početku susreta, u svega prve tri minute poveli sa 2:0 golovima Fabija Hofera (1:22) i Joela Brode (2:52), no Medveščak je uspio poravnati golovima Sondrea Oldena(10:13) i Mikea AQvianija (11:05). Ipak, Linz na prvu pauzu odlazi s golom prednosti zahvaljujućiDanu DaSilvi (12:17).

U drugoj trećini, unatoč velikom broju udaraca na gol domaćina Medvjedi nisu uspjeli povećati rezultat dok Linz sredinom trećine povećava prednost na 4:2 golom Ricka Schofielda (31:29).

U trećem dijelu  Fabio Hofer (45:21), Stefan Gaffal (47:26), Jonathan D'Aversa (48:35) i Brian Lebler (51:49) odveli su Linz do velike prednosti od 8:2. U posljednjih 10 minuta utakmice Medveščakovi Tomaš Netik (56:02) i Harri Tikkanen (58:47) smanjili su razliku na 8:4.

Iduće dvije utakmice, peta i šesta utakmica četvrtfinala EBEL doigravanja, igrat će se u ponedjeljak 19.3. (19:15h) i utorak 20.3. (19:15h) u Zagrebu.  Ulaznice za iduće dvije utakmice potražite OVDJE.