Linz poveo 2:3 u četvrtfinalnoj seriji...

20.03.18

Linz u produžetku svladao Medveščak s 3:4 u petoj četvrtfinalnoj utakmici EBEL doigravanja...

Medvjedi su se večeras vratiti u svoj Brlog nakon dvije gostujuće utakmice četvrtfinala u Linzu. No, prva trećina bila je potpuno na strani gostiju. Već u prvom dijelu susreta gosti su poveli s 0:2 golovima D'Averse (7:53) i DaSilve (8:07), da bi na 0:3 podigao Lebler u situaciji s igračem više, samo jednu sekundu prije samog završetka prve trećine (19:59).

Zbog oštećenja leda utakmica je u drugom dijelu bila prekinuta na 30ak minuta e su momčadi morale na neplanirani odmor. Odmah nakon povratka Medvjedi kao da su povratili snagu te do kraja druge trećine smanjuju razliku na 2:3 golovima Koskirante (37:11) i Tikkanena (39:24).

I u posljednjoj trećini Medvjedi su bili aktivniji i jači te su minutu prije kraja utakmice poravnali rezultat na 3:3 golom Schiestela (58:53), a utakmice je otišla u produžetak.

Nakon dvije minute produžetka Hofer pogađa za 3:4 (62:25) te donosi pobjedu gostima i okreće rezultat četvrtfinalne serije na 3:2 u korist Black Wingsa.

"Utakmicu moramo igrati tako da pobjedimo, od prve minute, a to večeras nije tako bilo na našoj strani. Dečki su odlično okrenuli i poravnali rezultat ali to nije bilo dovoljno. Nemamo više izbora, sutra moramo pobjediti, a to znači odlično igrati od samoga početka, odmah stvoriti prednost i zadržati je!" komentirao je utakmicu glavni trener Douglas Bradley.

Iduću utakmicu Medvjedi igraju već sutra (19:15h) u Domu sportova, uz izravni prijenos na HTV2. Ulaznice za utakmice možete već sada nabaviti OVDJE.

19.03.2018: KHL Medvescak Zagreb - EHC LIWEST Black Wings Linz 3:4 (0:3, 2:0, 1:0 - 0-1)

Referees: LEMELIN, STERNAT, Kontschieder, Nemeth.