M2 momčad u IHL finalu...

22.03.18

M2 pobjedio Triglav s 3:5 I plasirao se u IHL finale…

Medveščakova M2 momčad sinoć je u Kranju pobjedila HK Triglav s 3:5 (0:2, 2:2, 1:1) i time se plasirala u finale International Hockey League (IHL). Ukupan, završni omjer pobjeda bio je 2:1 u korist Medveščaka.

Medvjedi su pojačani Rosandićem, Jankovićem, Simšićem i Čeponom i pod trenerskom palicom Danijela Kolomba odlično krenuli u susret te prvu trećinu završili s prednosti od 0:2. Oba pogotka za Medveščak postigao je Simšić u šestoj (5:22) i petanestoj (14:51) minuti utakmice. U drugom pogotku Simšiću je asistirao Janković.

Sredinom druge trećine (32:02) za 0:3 pogođa Mirić uz asistenciju Smoleca i Fičura. Svega nekoliko minuta nakon toga domaćini ubacuju i petu brzinu i u situaciji s dva igrača više, u svega dvije minute postižu dva pogotka te smanjuju razliku na 2:3 dvostrukim golovima Potočnika (34:24; 35:49). Dvije minute prije kraja druge trećine (38:12) Janković pogađa za 2:4, uz asistencijuSimšića i Miličića.

Pred kraj posljednje trećine (55:48) Medvjedi golom Fičura i uz asistenciju Tadića povećavaju razliku na 2:5 koju pak u idućih dvadesetak sekundi (56:12) domaćini, s igračem manje na ledu, smanjuju na 3:5 golom Tavčara.

Prvu finalnu utakmicu IHL-a Medvjedi će protiv HK Celje igrati u subotu 24.3.2018. u Celju.

HK TRIGLAV Kranj - KHL MEDVEŠČAK Zagreb 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)

Strijelci za Triglav: Potočnik (34:24, 35:49), Tavčar (56:12)
Strijelci za Medveščak M2: Simšič (05:22, 14:51), Mirić (32:02), Janković (38:12), Fičur (55:48)

TRIGLAV: Šenk K., Us Ž. / Ahačič M. (C), Ban U., Grošelj S., Hočevar N., Jenko J., Lampič J., Logar L., Markić Ž., Pavc P., Potočnik K., Potočnik M., Rozman P., Škrjanec B., Štenkler M., Tavčar M., Terlikar A., Vilfan M., Vilfan N., Zupan Ž.

MEDVEŠČAK: Nikolić V., Rosandić V. / Brenčun I. (C), Buković D. (A), Čepon M., Fičur B., Janković I., Jazbec J., Kegalj B., Lazić I., Mikulić L. Miličić M., Mirić T., Ružić L., Senzel N., Simšić N., Šimunović B., Smolec J., Tadić M., Vedlin D., Žižanović J.