Medvjedi poveli u finalu IHL-a...

25.03.18

U prvoj finalnoj utakmici IHL prvenstva Medvjedi pobijedili Celje s 3:5 (1:1, 0:3, 2:1) ...

U Celju je odigrana prva utakmica finala IHL prvenstva koje su ove godine izborili domaćin HK ECE Celje i zagrebački KHL MEDVEŠČAK. Pobjedom od 3:5 Medvjedi su poveli u omjeru pobjeda s 1:0. Pobjednik IHL prvenstva bit će ona momčad koja prva osigura dvije finalne pobjede.

Domaćini su već u četvrtoj minuti poveli golom Lebera (03:46) no svega nekoliko minuta kasnije Medveščakov Miličić (06:30) izjednačuje na 1:1.

Vedlin-Jazbec-Mirić pokazali su se kao vrlo moćan trio u drugoj trećini. Odmah na početku drugog dijela (21:51) Vedlin uz asistenciju Mirića i Jazbeca pogađa za 1:2, a svega nekoliko minuta kasnije Jazbec (24:41) podiže za 1:3 uz asistenciju Vedlina i Mirića. Dvije minute kasnije Simšić (26:43) postavlja “pobjednički” gol (GWG) za 1:4 na asistenciju Čepona i Jankovića.

Posljednja trećina odmah je na početku zbog grubosti i nabijanja na ogradu donjela dosta isključenja za obje strane, ukupno tri igrača odnosno 6 minuta za domaćine i 2 igrača odnosno četiri minute za goste! Sredinom trećine domaćini golom Ogrizeka (47:32) smanjuju razliku na 2:4 no Aviani koji se te večeri pridružio Medveščakovoj močadi, uz pomoć Simšića i Čepona, ponovno podiže razliku na 2:5 (48:01). U posljednjim minutama Rakanović pogađa (56:40) za domaćine te zatvara utakmicu s 3:5.

Sljedeća utakmica IHL finala igra se u Zagrebu u četvrtak 29. ožujka.

HK ECE CELJE - KHL MEDVEŠČAK ZAGREB   3:5 (1:1, 0:3, 2:1)

Sudci: Lešnjak, Miklič, Pagon
Strijelci za HKC: Leber (03:46),Ogrizek (47:32), Rakanovič (56:40)
Strijelci za MDV: Miličić (03:46), Vedlin (21:51), Jazbec (24:41), Sišič (26:43), Aviani (48:01)

HKC: Avsenik U., Sotlar L. / Grahut Ž. (C), Jeram F., Jeram U., Kastelic N., Knez B., Kolar R., Kukovič N., Leber R., Mercina M., Nemeček N., Ograjenšek T., Ogrizek A., Rakanovič D., Ribič A., Srebot T., Štante T., Zupanc J., Zupanc M.

MDV: Nikolić V., Rosandić V. / Aviani M., Brenčun I. (C), Buković D. (A), Čepon M., Janković I., Jazbec J., Kegalj B., Lazić I., Mikulić L., Miličić M., Mirić T., Ružić L., Senzel N., Simšić N., Šimunović B., Smolec J., Tadić M., Vedlin D., Žižanović J.